Beletrystyka i literatura piękna

Niespodziewanie jasna noc - kup na TaniaKsiazka.plBeletrystyka i literatura piękna to zestawienie, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom właśnie tych gatunków literackich. Jeśli poszukujecie poruszających historii, które jeszcze na długo po skończonej książce zostaną w waszych sercach, trafiliście idealnie. Prezentowane dziś tytuły zainteresują nawet najbardziej wymagającego czytelnika. W związku z tym rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co takiego już niebawem pojawi się w sprzedaży.

Beletrystyka i literatura piękna – Niespodziewanie jasna noc Renata Frydrych

Kuba Sokołowski mieszka w Warszawie. Studiuje prawo, ma paczkę zwariowanych przyjaciół i śliczną dziewczynę Weronikę. Nikt jednak nie wie, że w głębi duszy marzy, by zostać aktorem. W związku z tym, kiedy do Polski przyjeżdża znany reżyser, Kuba decyduje się wziąć udział w castingu do roli szekspirowskiego Romea. Chce się przekonać, czy stać go na podążanie za własnymi marzeniami.

Alice Green mieszka w Londynie. Jest rysowniczką. Właśnie zaczyna nowe życie po udanym przeszczepie nerki. Została przyjęta na warsztaty dla młodych artystów i musi wybrać, dokąd pojedzie: do Pragi, Berlina czy Warszawy.

Pewnej nocy Kuba i Alice poznają się na Skypie. On proponuje, że będzie jej tłumaczem i przewodnikiem, ona zgadza się przeczytać z nim Romeo i Julię w oryginale. Nie podejrzewają jednak, jak bardzo ta jedna noc zmieni ich życie.

Książka dostępna w sprzedaży od 14 lutego 2019 roku.

Beletrystyka i literatura piękna – Stracony list Jillian Cantor

Austria, 1938. Kristoff terminuje u żydowskiego mistrza grawerskiego, projektanta i twórcy znaczków. Jego Stracony list - zobacz na TaniaKsiazka.plnauczyciel znika bez śladu podczas „nocy kryształowej”, a w związku z tym Kristoff jest zmuszony przygotowywać znaczki na zlecenie władz Trzeciej Rzeszy. Jednocześnie razem z ukochaną Eleną, ryzykuje życie, współpracując z austriackim ruchem oporu. Miłość, która zastaje Kristoffa wśród brutalnego chaosu wojny, każe mu znaleźć sposób, by ocalić ukochaną Elenę, a przy okazji także siebie.

Los Angeles, 1989. Katie Nelson przechodzi trudny okres. Ponieważ musiała umieścić swojego ojca w domu opieki i jest w trakcie rozwodu. W czasie porządków odkrywa kolekcję znaczków ojca. Tym samym oddaje ją do wyceny. Filatelista, Benjamin, znajduje wśród nich niespotykany austriacki znaczek z czasów drugiej wojny światowej. Jest on naklejony na kopertę, zawierającą prawdopodobnie list miłosny. Z tego powodu Katie i Benjamin wspólnie rozpoczynają poszukiwania, które odkryją przed nimi tragiczną historię miłości. Historię, obejmującą dziesięciolecia i kontynenty, prowadzącą ich za właśnie obalony mur berliński.

Książka dostępna w sprzedaży od 7 lutego 2019 roku.

Beletrystyka i literatura piękna – Dziewczyna na klifie Lucinda Klifie

Dziewczyna na klifie - sprawdź na TaniaKsiazka.plPrzejmująca opowieść o poszukiwaniu własnych korzeni, rodzinnych sekretach, kłamstwach, krzywdach i rozstaniach. Ale też o miłości i nadziei.

Młoda rzeźbiarka Grania Ryan po latach nieobecności wraca do Irlandii, do rodzinnego domu położonego nad smaganą wichrami zatoką Dunworley. Pewnego dnia, podczas spaceru, zauważa na krawędzi klifu dziewczynkę o rudych włosach. Okazuje się, że to Aurora Lisle, osierocona przez matkę ośmiolatka, która wraz z ojcem mieszka w pobliskim pałacu. Szybko nawiązują nić porozumienia. Zaniepokojona tym matka Granii, Kathleen, zaczyna snuć poruszającą opowieść o zawikłanych losach dwóch rodzin. Tym samym z jej słów i starych listów Grania poznaje historię miłości i tragedii. Zdaje też sobie sprawę z istnienia klątwy, która może położyć się cieniem na jej szczęściu.

Książka dostępna w sprzedaży od 5 lutego 2019 roku.

Beletrystyka i literatura piękna – Wszystko oprócz prawdy Gillian McAllister

Zdarza się Wam sprawdzać telefon partnera lub partnerki? Czy macie do tego prawo?Wszystko oprócz prawdy - kup na TaniaKsiazka.pl
I czy jesteście przygotowani na to, co tam znajdziecie?

Wszystko zaczęło się od wiadomości. Do której Rachel nawet nie chciała zajrzeć. Kocha Jacka. Spodziewa się jego dziecka. Ufa mu bezgranicznie. Ale co się stało, to się nie odstanie. Rachel nie cofnie czasu i nie uwolni się od myśli, które nie dają jej spokoju po tym, co przeczytała. Dlaczego Jack kłamie na temat swojej przeszłości? Co właściwie ukrywa? I czy Rachel ma prawo za wszelką cenę dociekać prawdy, zwłaszcza że sama nie gra w otwarte karty?

Książka dostępna w sprzedaży od 1 lutego 2019 roku.