Film na podstawie książki Wymazać siebie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników książki i literatury opartej na prawdziwych wydarzeniach. Jeśli zatem uwielbiacie zagraniczne reportaże, koniecznie zapoznajcie się z tym tytułem. Wznowione wydanie książki z zupełnie nową okładką pojawi się na polskim rynku już od 14 lutego 2019 roku. Film w polskich kinach miał pojawić się 1 marca bieżącego roku. Jednak według najnowszych informacji jego dystrybucja została odwołana. Z jakich powodów, tego nie wiemy. Za granicą premiera odbyła się bez zmian. Na ekranach odbiorcy  mieli okazję zobaczyć gwiazdorską obsadę. W produkcji wystąpili m.in.: Nicole Kidman, Russell Crowe, Lucas Hedges czy Victor McCay. Zainteresowała was ta historia? Koniecznie czytajcie dalej!

Film na podstawie książki Wymazać siebie – traumatyczne wspomnienia Garrarda i temat na czasie

Głównym bohaterem reportażu jest Garrard, dziewiętnastoletni chłopak, który pod naciskiem rodziców poddaje się terapii konwersyjnej. Ta ma za zadanie „wyleczyć” go z homoseksualizmu. Warto wspomnieć, że jego ojciec to fundamentalistyczny pastor, a ich rodzina mieszka w małym miasteczku w Arkansas. Bohater dokonuje coming outu przed rodzicami, a ci głęboko przekonani, że homoseksualizm to ciężki grzech i nałóg, stawiają mu ultimatum. Tym samym albo podda się terapii konwersyjnej i wyjdzie z nałogu, albo straci rodzinę i przyjaciół. A ponadto chłopakowi grozi także wykluczenie ze wspólnoty kościelnej.

W związku z tym Garrard trafia do chrześcijańskiej organizacji Love in Action. Tam, pod okiem terapeutów, poprzez dogłębne studiowanie Biblii i niemal wojskowy rygor, ma zostać nawrócony na heteroseksualizm. A przede wszystkim oczyszczony z grzesznych impulsów i umocniony w wierze.

Czym tak naprawdę była terapia konwersyjna? I czy w ogóle upokarzanie, stygmatyzację i wyrzekanie się siebie oraz swojej seksualności można nazwać terapią? Garrard Conley demaskuje obłudę systemu terapeutycznego, a jednocześnie w subtelny sposób pisze o miłości i seksualności.

Przypominamy, że książka z nową okładką będzie dostępna od 14 lutego 2019 roku i znajdziecie ją tutaj. Poza tym podkreślamy po raz kolejny, że odwołano polską premierę filmu. Dlaczego? Tego niestety nie wiemy.