Księga kłamstw to niezwykle porywający thriller psychologiczny, który przypadnie do gustu szczególnie młodzieży. Szukacie książki z tajemniczymi wątkami i odrobiną magii? Trafiliście idealnie.

Opowieść stworzona przez Teri Terry niejednokrotnie przyprawi Was o dreszcz grozy i sprawi, że z niecierpliwością będziecie przerzucać kolejne strony. Misternie skomponowana historia i wciągająca fabuła zapewnią Wam mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń.

Księga kłamstw - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Czym jest Księga kłamstw?

Quinn i Piper to dwie bohaterki, wokół których toczy się cała akcja powieści. Dziewczyny to siostry bliźniaczki, jednak do pewnego momentu nie miały w ogóle pojęcia o swoim istnieniu. Zostały rozdzielone w dzieciństwie. Komuś bardzo zależało na tym, by obie znalazły się jak najdalej od siebie. Cała tajemnica wychodzi na jaw na pogrzebie matki Quinn. To właśnie wtedy dziewczyna dowiaduje się, że ma siostrę, która wygląda identycznie jak ona sama.

Okazuje się, że Piper wiodła spokojne i dostanie życie z rodzicami w pięknym domu. Quinn natomiast od zawsze czuła się jak niebezpieczne zwierzę więzione w domu babki w Dartmoor. W miarę postępowania opowieści dziewczyny zaczynają odkrywać niepokojącą prawdę na swój temat. Choć z wyglądu są do siebie podobne jak dwie krople wody, ich charaktery i pewne zdolności magiczne różnią się diametralnie.

Na jaw wychodzi coś jeszcze – nad rodziną ciąży klątwa, nieprzerwanie od wieków. Okazuje się, że Quinn potrafi zapanować nad ciemnością. Piper zaś najprawdopodobniej posiada klucz, który mógłby raz na zawsze przerwać rodzinne przekleństwo.

Autorka, Teri Terry wprowadza Czytelników w niezwykły świat za sprawą perspektywy obu bohaterek. To zaś umożliwia dokładne poznanie historii każdej z dziewczyn i ich wzajemną ocenę całej sytuacji. Idealnie skomponowane charaktery dziewczyn sprawiają, że odbiorca, aż do ostatniej strony nie jest pewny, po której ze stron powinien stanąć i czy w ogóle jest to możliwe.

Książkę Księga kłamstw znajdziecie tutaj. Polecamy ją gorąco wszystkim, którzy poszukują niezwykłych i nietuzinkowych opowieści, zabarwionych nutą mroku i niezwykłej magii.