Kto zagra Sandmana

O tym, że komiksowa seria Neila Gaimana pt. The Sandman doczeka się ekranizacji, informowałam was już wcześniej. O projekcie na jakiś czas zrobiło się cicho. Teraz sam pisarz powrócił z nowymi wieściami. Po pierwsze — zdradził, kiedy w końcu prace na planie serialu zostaną wznowione. Po drugie — w sieci pojawiła się również informacja, kto zagra Sandmana. To zdecydowanie dobry znak, bowiem wskazuje na to, że faktycznie produkcja znów rusza pełną parą.

Kto zagra Sandmana

Kto zagra Sandmana oraz kiedy ruszają prace na planie?

Kilka dni temu autor na swoim profilu poinformował fanów, że zdjęcia na planie filmowym, wstrzymane przez pandemię koronawirusa, ruszą już za trzy tygodnie. W związku z tym fani mają niemałe powody do zadowolenia. Tymczasem dobre wiadomości, związane z produkcją, zdają się nie kończyć. Tym razem w sieci pojawiła się informacja, iż w głównego bohatera prawdopodobnie wcieli się Tom Sturridge. Widzowie kojarzą go przede wszystkim z takich tytułów jak: Radio na fali, Velvet Buzzsaw czy Z dala od zgiełku. Obecnie trwają negocjacje aktora z producentami. Chodzą też słuchy, że w castingu do roli Sturridge miał pokonać dwóch innych konkurentów – Toma Yorka i Colina Morgana.

Obecnie wiemy, że pierwszy sezon produkcji będzie składał się z 11 odcinków i przygotowywany jest na zlecenie platformy Netflix. Showrunnerem i scenarzystą został Allan Heinberg, który współpracował m.in. przy produkcji Wonder Woman.

Niestety oficjalna data premiery nie została jeszcze podana. Jak w przypadku wielu innych filmowych, czy serialowych projektów, prace na planie, choć miały ruszyć już w maju, zostały wstrzymane z powodu koronawirusa. Producenci jednak nie marnowali czasu i lockdown wykorzystali do tego, by dopracować cały scenariusz.

A kto waszym zdaniem sprawdziłby się w roli Sandmana? Macie swoje typy? Koniecznie się nimi podzielcie! Ja tymczasem zachęcam was do zapoznania się z komiksową serią Neila Gaimana. Jeśli mroczne opowieści z pogranicza snu i dużą dawką fantastyki to wasze klimaty, koniecznie sprawdźcie serię The Sandman, którą już dziś uznaje się za prawdziwe arcydzieło.