Kubuś Puchatek ma już 93 lata!

Dokładnie 93 lata temu, 14 października 1926 roku Alan Alexander Milne po raz pierwszy wydał swoją opowieść o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Ci sympatyczni bohaterowie już od pokoleń są towarzyszami dzieci na całym świecie. 

Kubuś Puchatek ma już 93 lata!

Czy wiecie, że Milne napisał te książki dla swojego syna, Christophera Robina, a bohaterami uczynił ukochane pluszowe zabawki chłopca?

Mali czytelnicy w Polsce mieli szansę poznać Kubusia Puchatka w 1938 roku. Właśnie wtedy w księgarniach pojawiły się tłumaczenia Ireny Tuwim dwóch książek A.A. Milne’a: Kubuś Puchatek oraz Chatka Puchatka.

Przygody Misia o Bardzo Małym Rozumku stały się też podstawą licznych adaptacji filmowych i teatralnych. To pełnometrażowe filmy Disney’a oraz seriale animowane. Opowieści, które powstały w wyobraźni Alana Alexandra Milne’a, cały czas inspirują twórców. W zeszłym roku miał premierę film aktorski Krzysiu, gdzie jesteś? z Ewanem McGregorem wcielającym się w rolę Christophera Robina.

Te książki warto znać!

Książki o Kubusiu Puchatku to już klasyka literatury dziecięcej. Zatem, jeżeli Wasze dzieci nie rozpoczęły swojej przygody z tym bohaterem i jego przyjaciółmi, to 93 urodziny Misia o Bardzo Małym Rozumku są świetną okazją, żeby to zmienić. Ponadto przygody, o których przeczyta, nie tylko są bardzo ciekawe, ale ujmują niezwykłym filozoficznym podejściem do życia.

Wybrałam dla Was kilka książek.

Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka to dwie oryginalne opowieści o przyjaciołach ze Stumilowego Lasu Alana Alexandra Milne’a. W obu książkach ze świetnym tłumaczeniem Teresy Tuwim znajdziecie klasyczne ilustracje Ernesta H. Sheparda. To właśnie on stworzył najbardziej znany wizerunek misia i jego przyjaciół.

Nowe przygody Kubusia Puchatka. Sprawdź >Nowe przygody Kubusia Puchatka to książka, którą w hołdzie temu niezwykłemu bohaterowi stworzyło czterech twórców literatury dziecięcej.

Rozdział pierwszy, Jesień,  napisał Paul Bright. Zimę – Brian Sibley, Wiosnę – Jeanne Willis, a Lato – Kate Saunders. Z kolei autorem kolorowych ilustracji jest Mark Burgess i są one inspirowane klasycznymi grafikami E.H. Sheparda. Nowe przygody Kubusia Puchatka z języka angielskiego przełożył Michał Rusinek.

To książka o Kubusiu Puchatku, którą mój synek bardzo lubi, więc często do niej wracamy.

Powiązany artykuł:

Nowe przygody Kubusia Puchatka. Recenzja książki

Nie tylko my obchodzimy 93. urodziny Kubusia Puchatka. Nasza zaprzyjaźniona księgarnia, TaniaKsiazka.pl z tej okazji przygotowała dla Was listę 100 najpiękniejszych książek dla dzieci. Możecie je znaleźć w tym miejscu.

Za co lubicie książki o Kubusiu Puchatku?

100 najlepszych książek dla dzieci. Sprawdź >>