Lipcowe zapowiedzi fantasy 2022

Jesteście spragnieni odrobiny książkowej magii? Przed Wami lipcowe zapowiedzi fantasy 2022! Sprawdźcie, jakie tytuły znalazły się w zestawieniu tym razem.

Lipcowe zapowiedzi fantasy 2022 – zestawienie

Lipcowe zapowiedzi fantasy 2022: Serię Nikita znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Nikita. Tomy 1-3

Nikita to powieściowy cykl urban fantasy osadzony w alternatywnej rzeczywistości, który powraca do nas w odświeżonej szacie graficznej!

Wars i Sawa to dwa miasta przedzielone Wisłą. Magia i niezwykłe wydarzenia są w nich na porządku dziennym. Nas zadziwia tu wszystko, ale Nikita już nie dziwi się niczemu. Nikita to zaledwie jedno ze stu imion, jakimi posługuje się na co dzień. Córka morderczyni i szaleńca stara się robić wszystko, by zerwać z genetycznym przekleństwem.

Pewnego dnia z Dzielnicy Cudów znika przyjaciółka Nikity, Zelda. Nikita, jako członkini Zakonu Cieni, rusza na jej poszukiwania. Nie wie jednak, że będzie musiała stawić czoła nie tylko porywaczowi, lecz również swojej własnej przeszłości.

 

PREMIERA: 08 lipca

Kres. Tarcza szerni dostaniesz na TaniaKsiazka.pl

Tarcza Szerni. Księga Całości. Tom 9

Szerń się rozpada, a wraz z nią cały świat, którego strzegła. Kiedy wszystko upada, wielkie fale niszczą całe miasta, a magia traci swoją moc, Przyjęci dyskutują o naturze wszechrzeczy. Zastanawiają się nad tym, czy mają prawo zrobić cokolwiek, by ratować Szerer przed zagładą?

Po znalezieniu winnego (a raczej winnej) postanawiają ruszyć po jej głowę. Bo czymże jest jedna śmierć wobec milionów ocalonych istnień? Może jednak zwykłą zbrodnią, taką samą jak wszystkie inne?

Tarcza Szerni to historia o niezasłużonej krzywdzie, winie, karze i ludzkiej omylności. To również opowieść o tym, że świat nie jest czarno-biały. A jeśli ktokolwiek tak twierdzi, jest skazany na porażkę. Nawet za cenę wygranej bitwy.

PREMIERA: 08 lipca

Lipcowe zapowiedzi fantasy 2022: Szept Lasu dostępny na TaniaKsiazka.pl

Szept lasu

Najpiękniejsza dziewczyna w królestwie, zakochany książę i nieufny drwal… Los postanowił naznaczyć tę trójkę za pomocą magicznego lustra i mściwej wiedźmy. Poznajcie retelling klasycznych baśni w całkiem nowej odsłonie!

Eillen, jak każda dziewczyna w Amarat, wybiera się na doroczny Bal Najpiękniejszej organizowany przez króla Strahana. Kiedy drwal Jahter na zlecenie wiedźmy musi ukraść Diadem Najpiękniejszej przed wybiciem północy, książę Cedric jest rozdarty między ojcem a własnym sercem. Wkrótce poprzysięgnie, że uchroni swoją ukochaną przed okrutnym losem.

Kiedy Lustro wybiera tegoroczną Najpiękniejszą, a z zamku znika coś więcej niż tylko korona, bohaterowie muszą zmierzyć się z przeznaczeniem…

PREMIERA: 08 lipca

Serię Starcie Królestw znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zaklinacz ognia. Starcie królestw. Tomy 1-2

Alyssa ana’Raisa, czyli Lyss, jest niezbyt zadowoloną ze swojej roli spadkobierczynią tronu Szarego Wilka w Fells. Jej królestwo uwikłane jest w niekończącą się wojnę, a ona sama zahartowana zbyt wieloma stratami, woli zadawać ciosy mieczem niż manewrować na dworze.

Po starciu ze śmiercią przystępuje do ofensywy, mającej na celu zakończenie wojny, która szalała przez całe jej życie. Jeśli jej ryzyko się nie opłaci, królestwo może stracić królową, zanim ta jeszcze wstąpi na tron…

Po drugiej stronie linii wroga w Arden walczy młoda wschodząca gwiazda – kapitan Halston Matelon. Ostatnio jednak jest wysyłany do coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Pomiędzy przerażającymi plotkami o czarownicach i wilczych wojownikach z północy, Hal wpada w sam środek niemożliwej gry na śmierć i życie.

PREMIERA: 08 lipca

Książki Ballada o Czarnym Tomie szukaj na TaniaKsiazka.pl

Ballada o Czarnym Tomie

Ludzie przenoszą się do Nowego Jorku w poszukiwaniu magii i nic ich nie przekona, że jej tam nie ma.

Charles Thomas Tester stara się położyć jedzenie na stole i utrzymać dach nad głową ojca, dlatego kantuje mieszkańców Harlemu, Flushing Meadow i Red Hook. Ale kiedy dostarcza okultystyczną księgę samotnej czarodziejce w sercu Queens, Tom otwiera drzwi do głębszego królestwa magii i zwraca uwagę na rzeczy, które najlepiej pozostawić uśpione.

Nad Brooklynem zbiera się burza, która może pochłonąć świat. Czy Czarny Tom dożyje chwili, w której się rozpęta?

PREMIERA: 11 lipca

Dzieci starych bogów szukaj na TaniaKsiazka.pl

Grzechy ojców. Dzieci Starych Bogów. Tom 2 

Las Śpiących ponownie przemówił. Złożone w nim niegdyś przysięgi nabrały nowej mocy i raz jeszcze wprowadziły chaos w życie potomków Starych Rodów. Wbrew temu, co o nich mówiono, Starzy Bogowie nie opuścili Kerhalory.

Echa ich głosów wciąż pobrzmiewają wśród ludzi, splatając się z szeptami demonów. W ten sposób sieją zwątpienie również w szeregach Karmazynowego Bractwa.

Aine musi zdecydować, komu zaufać, i ponieść konsekwencje swojego wyboru, o ile kiedykolwiek go miała. Co jeśli od początku była jedynie marionetką stworzoną przez kapryśną ciemność?

PREMIERA: 12 lipca

Lipcowe zapowiedzi komiksowe 2022: książki Diabelski posłaniec szukaj na TaniaKsiazka.pl

Diabelski posłaniec

Lipcowe zapowiedzi fantasy 2022 to także kolejny tom cyklu o Nadolskim. Trzeci tom przygód szlachcica rozpoczyna się, kiedy straszliwa klątwa z przeszłości postanowi przypomnieć Żegocie o sobie. Nadolski wraz z kompanami spróbują stawić jej czoła, choć w tej rozgrywce przyjdzie im nie tylko rozwikłać mroczną tajemnicę, ale i zmierzyć się z groźnym posłańcem ciemności…

PREMIERA: 14 lipca

Księga smoków świata. Tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Księga smoków świata. Tom 2

Drugi tom Księgi smoków świata to zbiór ponad setki smoków oraz wężowych potworów znanych z podań i legend Europy przedchrześcijańskiej i chrześcijańskiej. Autor tytułu jest historykiem i etnologiem, a w swojej pracy skrupulatnie opisuje smocze stworzenia opisywane w legendach od Skandynawii i Wysp Brytyjskich aż po Alpy i Półwysep Bałkański.

Lektura umożliwi Czytelnikowi bliższe poznanie najsłynniejszych nordyckich, celtyckich i germańskich smoczych potworów, takich jak Jormungandr, Nessie i Lambton Worm.

Znajdzie tutaj również te nieco mniej popularne wywodzące się z włoskich czy szwajcarskich opowieści. Ouivra, Panéa i Tarantasio to zaledwie garstka ziejących ogniem stworzeń opisanych na kartach Księgi smoków świata.

Jeśli jesteście fanami świata smoków, ten tytuł zdecydowanie powinien zasilić Waszą biblioteczkę. 🙂

PREMIERA: 14 lipca

Powieści Bezmiłość szukaj na TaniaKsiazka.pl

Bezmiłość

Początek lat 90. XX wieku, niewielkie miasto w zachodniej Polsce. Przytłoczony szarą egzystencją dziewięcioletni Grześ pragnie przygód, przyjaźni i miłości. Gdy zaczyna pisać pamiętnik, czuje, że jego życie wreszcie się zmieni, że zapomni o nieszczęśliwym dzieciństwie. Opisuje zabawy na osiedlu, szkolne sukcesy, ale też coraz liczniejsze porażki.

Piwniczne demony, cygańskie mity, złamane serca, wypadki i zbrodnie. Prawda miesza się z fikcją, a gorączkująca rzeczywistość, niczym sensacyjny film, drży w posadach, wciąż skora do powrotów, choćby i po reklamach.

PREMIERA: 14 lipca

Wszyscy jesteśmy tu szaleni znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wszyscy jesteśmy tu szaleni

Wszyscy jesteśmy tu szaleni to powieść inspirowana światem Alicji w Krainie Czarów, w której nastolatkowie zmagają się z własnymi demonami. Przed nimi starcie z trudnymi wspomnieniami. Także poszukiwanie siebie i piękna już prawie dorosłego życia.

Bohaterowie balansują na pograniczu dwóch światów: Jawy, czyli tu i teraz, oraz Miasta Grzeszników. Jest to miejsce odkupienia, ucieczki, ale też… zatracenia.

W tej niezwykłej rzeczywistości poznamy Nadię, szkolną gwiazdę i prymuskę ukrywającą swoje zagubienie oraz Weronikę, złodziejkę i artystkę na usługach tajemniczego Cienia. Poznamy także Oskara, wrażliwca uzależnionego od gier komputerowych i Alicję – jego eteryczną siostrę bliźniaczkę.

Bądźcie jednak pewni, że to nie wszystko. Nigdy nie wiadomo, co kryje się po drugiej stronie…

PREMIERA: 14 lipca

Królestwo Przeklętych i pozostałe lipcowe premiey fantasy 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Królestwo Przeklętych

Po sprzedaniu swojej duszy, by zostać Królową Złych, Emilia udaje się do Siedmiu Kręgów z tajemniczym Księciem Gniewu. Tam zostaje wprowadzona do uwodzicielskiego świata występków. Poprzysięga zrobić wszystko, by pomścić swoją ukochaną siostrę Vittorię, nawet jeśli oznacza to przyjęcie ręki księcia dumy, króla demonów.

Pierwsza zasada na dworze Złych? Nie wierzyć nikomu.

Z książętami dźgającymi w plecy, luksusowymi pałacami, tajemniczymi zaproszeniami na przyjęcia i sprzecznymi wskazówkami na temat tego, kto naprawdę zabił jej bliźniaczkę, Emilia czuje się bardziej samotna niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy może w ogóle ufać Wrathowi, swojemu dawnemu sojusznikowi w świecie śmiertelników? A może powinna obawiać się, że ten skrywa niebezpieczne sekrety dotyczące swojej prawdziwej natury?

PREMIERA: 14 lipca

Powieść World of Warcraft: Sylwana znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Sylwana. World of Warcraft

Długo wyczekiwana epicka opowieść o Sylwanie Bieżywiatr, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci w świecie Warcraft, wkracza na polski rynek!

Generał tropicieli, Królowa Banshee, Wódz Hordy – to tylko niektóre z jej tytułów. Dla jednych Sylwana Bieżywiatr jest bohaterką, dla innych, czarnym charakterem. Bez względu jednak na to, czy walczy o sprawiedliwość, czy szuka odwetu, zawsze bierze los we własne ręce.

Przed Wami prawdziwa historia Sylwany: od rozłamu w rodzinie Bieżywiatrów i awansie na generała tropicieli, poprzez śmierć z rąk Arthasa, aż po zejście do Czeluści, gdzie wreszcie pojęła, co skrywa zasłona śmierci…

Kiedy nadchodzi moment zwycięstwa, Sylwana Bieżywiatr staje przed wyborem, który ostatecznie zdefiniuje to, kim tak naprawdę jest. Wyborem, który należy wyłącznie do niej.

PREMIERA: 28 lipca

Lipcowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziesz tutaj!

Lipcowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Sprawdź poprzednie zapowiedzi!

🔸 Czerwcowe zapowiedzi komiksowe 2022. Sprawdź tytuły!
🔸 Czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022
🔸 Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022