Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022

Jeśli poszukujesz fantastycznych książkowych nowości, sprawdź lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022! Co tym razem przygotowali wydawcy?

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022 – zestawienie

Książki Czas jest najprostszą rzeczą szukaj na TaniaKsiazka.pl

Czas jest najprostszą rzeczą 

Ludzie tacy jak Shep Blaine nie muszą nawet stawiać swojej stopy na innej planecie, żeby sięgać gwiazd. Za sprawą swojego umysłu mogą telepatycznie łączyć się z dziwnymi istotami z innych światów.

Wszechmocna pozarządowa korporacja Fishhook postanawia skorzystać na usługach telepatów. Wszak podróże międzygalaktyczne są niebezpieczne i kosztują. Ale nawet Blaine nie mógł przygotować się na to, co wydarzy się podczas połączenia się z duszą istoty oddalonej o lata świetlne od Ziemi

Po odzyskaniu sił po tym doświadczeniu staje się niebezpiecznym człowiekiem. Blaine opanował śmierć i czas. Teraz musi opanować strach i ignorancję, które grożą jego zniszczeniem.

PREMIERA: 5 lipca

Być może gwiazdy znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Być może gwiazdy. Cykl Terra Ignota. Tom 4

W przyszłości przywódcy narodów bez stałej lokalizacji, Roju, potajemnie popełniali nikczemne czyny, aby zachować pozory utopijnej stabilności. Ale każde kłamstwo zaczyna w pewnej chwili chwiać się w posadach.

Nadeszła wojna, która zaczęła rozprzestrzeniać się po całym świecie, rozbijając tym samym stare sojusze i budząc śpiących wrogów. Wszystkie systemy transportowe są zrujnowane, powodując tyranię odległości, która niszczy od dawna zjednoczoną Ziemię i grozi zniszczeniem wszystkiego, co zbudował Rój.

Ważą się losy rozbitego społeczeństwa. Czy kluczem do zbawienia jest pozostanie na Ziemi? A może rozpoczęcie od nowa w najdalszych zakątkach gwiazd?

PREMIERA: 13 lipca

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Jesteś historią znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Jesteś historią

W świecie zdominowanym przez przemysł węglowy jest pewne miejsce, w którym chłód stali i żar bojlerów zderzają się z misternymi praktykami logomantów. To ludzie, którzy posiedli rzadki dar manipulowania rzeczywistością niczym snem na jawie.

Miejscem tym jest Dwieściewież – stolica Zjednoczonych Miast, której nazwę należy odbierać zdecydowanie dosłownie. I choć można by spędzić wiele wieczorów, opowiadając o historiach jej mieszkańców, jedna opowieść zasługuje na szczególną uwagę. Oto ona…

PREMIERA: 15 lipca

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Cryptonomicon znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cryptonomicon

Jest rok 1942, a naszymi bohaterami są: genialny matematyk Lawrence Waterhouse, nadzwyczajny analityk krypt i uzależniony od morfiny żołnierz piechoty morskiej, Bobby Shaftoe.

Oboje są częścią Oddziału 2702, alianckiej grupy próbującej złamać kody komunikacyjne Osi. Jednocześnie nie mogąc pozwolić wrogowi na odkrycie, że ich kody zostały złamane.

Prowadzona jest kryptograficzna gra, niczym partia szachów, pomiędzy Waterhouse’em i jego niemieckim odpowiednikiem. Który z nich zyska ostateczną przewagę?

PREMIERA: 15 lipca

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Jawa do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Jawa

Rufin wraz z ojcem i siostrą wiodą monotonne życie w mieście zwanym En Lapu. Metropolia ta jest jedną z nielicznych ocalałych, które cudem egzystują pośród martwych terenów zmienionych w bezbrzeżną pustynię.

Lata temu w wyniku ludzkich działań nastąpił gwałtowny pomór pszczół, zaś ich brak doprowadził do zniszczenia ekosystemu. Zanieczyszczenie powietrza i głód stanowią duży problem, dlatego władze zaczęły organizację poborów plantacyjnych, które służącą ręcznemu zapylaniu drzew.

Znudzony dotychczasowym życiem Rufin zgłasza się na ochotnika i wraz z tajemniczym, nowo poznanym towarzyszem mają do przebycia ponad sto kilometrów pustyni piechotą. Nie wiedzą jeszcze, że względnie prosta wyprawa przerodzi się w walkę o lepsze jutro.

PREMIERA: 19 lipca

Powieść Zwycięzca. Contender. Zawodnik. Tom 3 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zwycięzca. Contender. Zawodnik. Tom 3

W ostatniej powieści z cyklu Contender. Zawodnik, Cade i jego przyjaciele stoczą ostateczną walkę zarówno o swoje życie, jak i o losy całej Ziemi w grze zorganizowanej przez okrutny i tajemniczy Panteon.

Cade ledwo zdołał przetrwać pojedynek z Hydrą Alfa, a igrzyska jeszcze się nie skończyły…

Na rozkaz okrutnego i tajemniczego władcy, Abaddona, Cade i jego przyjaciele zostają wysłani na wojnę z Szarymi, humanoidalną rasą, która znacznie przewyższyła ludzi pod względem technologii na ich rodzimej planecie.

To starcie ostatecznie poprowadzi bohatera do przełomowego odkrycia. Panteon – liczący tysiąclecia kosmiczni geniusze stojący za Igrzyskami – ma jakąś słabość.

Dzięki odpowiednim artefaktom wydobytym z krainy Acies oraz dużej dawce odwagi i szczęścia Cade ma dokładnie jedną szansę, by zakończyć ich tyranię na zawsze. Ale jeśli mu się nie uda, życie jego przyjaciół i przetrwanie samej Ziemi, przepadnie.

PREMIERA: 21 lipca

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Legendę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Legenda

To, co kiedyś było zachodnimi Stanami Zjednoczonymi, jest teraz domem dla Republiki – narodu wiecznie toczącego wojnę z sąsiadami.

Urodzony w elitarnej rodzinie, w jednym z najbogatszych okręgów państwa piętnastolatek June, jest cudownym dzieckiem przygotowywanym do odniesienia sukcesu w najwyższych kręgach wojskowych Republiki. Urodzony w slumsach piętnastoletni Day, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą w kraju. Ale jego motywy mogą nie być tak złowieszcze, jak się wydają.

Ich drogi nie mają powodu, aby się skrzyżować. Przynajmniej do dnia, w którym brat June’a, Metias, zostaje zamordowany, a Day staje się głównym podejrzanym. Złapany w ostateczną grę w kotka i myszkę Day bierze udział w wyścigu o przetrwanie swojej rodziny, a June stara się pomścić śmierć Metiasa.

W szokującym obrocie wydarzeń ostatecznie obaj odkryją prawdę o tym, co naprawdę ich połączyło, i o tym jak złowieszcze starania ich kraj będzie musiał podjąć, aby zachować swoje tajemnice.

PREMIERA: 28 lipca

Strefy Tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Strefy. Tom 2

Marion, Ethan i Emma dopiero co odkryli spisek związany z niebezpiecznymi eksperymentami na ludziach, a już wplątali się w konflikt z samą Strefą B. Teraz nie mają wyjścia – muszą ratować nie tylko siebie, ale i wszystkich, na których im zależy.

Mając przeciwko sobie najbogatsze schrony świata, wkrótce zmierzą się z ekstremalnymi warunkami, nowymi wrogami oraz prześladującym ich piętnem. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie mają szans. Żadne z nich nie wie jednak o potężnym ruchu oporu, który tylko czeka na odpowiedni moment, by w końcu zaatakować.

Czy wspólnie uda im się przetrwać gniew Strefy B? I czy Rose znajdzie lek na dziesiątkującą bezstrefowych Czarną Falę?

PREMIERA: 28 lipca

Argamedon Tom 8 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Po misji przeprowadzonej przez załogę statku Latający Holender, Siły Ekspedycyjne ONZ uznały, że Ziemia jest bezpieczna przez co najmniej setki lat. Jednak po tym, jak na froncie domowym pojawiły się kłopoty, prezydent musiał zezwolić na atak nuklearny na amerykańskie miasto.

W związku z tym Latający Holender zostaje wysłany na prostą misję rozpoznawczą. Ale dla Piratów nic nie jest proste, a ich misją będzie Armagedon…

PREMIERA: 29 lipca

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziecie tutaj.

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl