PoradnikiRecenzje

Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi?

Jak chronić siebie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Cześć! Dziś przed Wami recenzja książki pt. Od takich ludzi trzymaj się z daleka. Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi? Szczerze przyznaję, że byłam nieco sceptycznie nastawiona do tego poradnika. Spodziewałam się… no właśnie nie do końca byłam pewna, czego po nim oczekiwać. Bałam się, że trafię tu na oklepane frazesy, truizmy i ogólniki. Jednak tytuł zaintrygował mnie na tyle, że chciałam po niego sięgnąć. Ludzkie emocje, psychika – to tematy, którym lubię się przyglądać w wolnej chwili. Autorem książki jest D. J. Lieberman, który ma już na koncie bestsellery pt. Jak rozszyfrować każdego i Nie wpadaj w złość.

Jak chronić siebie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi i czy to w ogóle możliwe?

Pewne jest to, że każdy w swoim otoczeniu ma chociaż jedną osobę, o której można powiedzieć, że jest niestabilna emocjonalnie. Może to my sami? Wtedy dobrze, jeśli mamy tego świadomość i próbujemy coś z tym zrobić. Co, jeśli rzecz dotyczy kogoś nam bliskiego? Rodziców, dziadków, dzieci, najlepszych przyjaciół czy partnera? I co, jeśli w ogóle tego nie zauważamy? A może to szef nie daje wam spokoju i jest źródłem waszego znerwicowania? Stres w pracy i natłok obowiązków to jedno, jednak wyniszczający i toksyczny podwładny czy współpracownik, to drugie. Instynktownie czujemy, że coś tu nie gra w danej relacji, ale nie potrafimy znaleźć źródła niepokoju. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi autor książki. Ten tytuł sprawdzi się też doskonale u tych, którzy chcieliby po prostu zgłębić wiedzę na temat ludzkich zachowań. Ponadto z pewnością dowiecie się z niego też kilku ciekawych faktów o sobie.

Żaden poradnik nie zastąpi Wam lekarza – to ważne!

Istotną rzeczą, którą podkreśla sam autor, jest fakt, że książka ta nie jest substytutem lekarza psychiatry czy psychologa. Owszem, udziela nam ona wielu cennych wskazówek i rad. Daje narzędzia do rozpoznawania toksycznych zachowań i ludzi. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że autor to nie specjalista, a niektóre przypadki wymagają konsultacji właśnie z lekarzem.

Ten poradnik nie sprawi, że nasze problemy magicznie znikną, nie odmieni diametralnie naszego życia, charakteru czy relacji z innymi na lepsze. Jednak to dobry drogowskaz do tego, na co zwracać szczególną uwagę. Być może po przeczytaniu tej książki uznacie, że nadszedł właśnie czas na wizytę u specjalisty. Może zdacie sobie sprawę, że coś z waszym zachowaniem jest nie tak i potrzebujecie pomocy. A może odkryjecie, że relacja z daną osobą wam nie służy i najwyższy czas ją zakończyć. Myślę, że to jest cel, jaki przyświecał autorowi tej pozycji – skłonić odbiorcę do myślenia i nakierować go na ewentualny problem, z jakim się zmaga. A taka świadomość to już tylko krok w stronę uzyskania właściwej pomocy.

Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi - kup na TaniaKsiazka.pl

Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi – podsumowanie

Poradnik napisany jest w przejrzysty i jasny sposób. Wiedza jest tu usystematyzowana i podana w taki sposób, że dotrze do każdego. Jak już wspomniałam, to doskonała książka, która otworzy nam oczy na pewnego rodzaju zachowania i cechy charakteru. Pomoże nam nieco zrozumieć innych i siebie samych. Autor daje nam narzędzia, do rozpoznawania toksycznych zachowań. Naświetla schematy działań i zdradza, jakie objawy powinny nas zaniepokoić.

Jednak uwaga! Nie staniemy się przez to precyzyjnym radarem, wykrywającym zagrożenie na każdym kroku. Ponieważ ludzka psychika to złożona materia, a człowiek to złożony byt. Za sprawą jednej książki nie staniemy się specjalistami. Mimo to na pewno uzyskamy wiedzę, która pomoże nam w pewnych kwestiach. Autor pomoże Wam nazwać emocje i ułatwi zidentyfikowanie ich, a także pokaże ich źródło.

Książkę znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 10/10
  Czy poradnik jest pomocny? - 10/10
9/10

Fragment tekstu

Wiedza jest tu usystematyzowana i podana w taki sposób, że dotrze do każdego. Jak już wspomniałam, to doskonała książka, która otworzy nam oczy na pewnego rodzaju zachowania i cechy charakteru.