Listy do Gestapo - wzruszająca nowość od Marii Paszyńskiej Listy do Gestapo

Maria Paszyńska bardzo rzetelnie i wnikliwie przygotowuje się do pisania swoich powieści historycznych. Dlatego sięgając po najnowszą książkę tej autorki pt. Listy do Gestapo możemy spodziewać się wyjątkowej uczty. Gospodyni zaserwuje misternie przygotowaną opowieść z dopracowanym w szczegółach tłem historycznym i bohaterami, których losy wywołują burzliwe emocje. Nie będę Was oszukiwać. Przygotujcie chusteczki, bo na pewno pojawią się łzy wzruszenia. 

Listy do Gestapo na TaniaKsiazka.pl >>

Listy do Gestapo Marii Paszyńskiej

Poruszająca historia wielkiej miłości. Ta powieść złamała mi serce. Piękna!

~ Barbara Wysoczańska

Akcja powieści Listy do Gestapo rozpoczyna się wiosną 1938 roku. Mieszkająca w Warszawie Zuzanna ma osiemnaście lat i wypełnia ją wiara w piękną przyszłość i przekonanie o tym, że czeka ją życie usłane różami. Dziewczynę cechuje duża wrażliwość, dlatego gdy pewnego wieczoru do jej uszu dobiega melodia wygrywana na skrzypcach, wpada w zachwyt. Kilka dni później poznaje zdolnego skrzypka i zakochuje się bez pamięci. On również traci dla niej głowę. Pierwsza miłość kwitnie planami i marzeniami, jednak to szczęście nie trwa zbyt długo. Wybuch wojny brutalnie zmienia rzeczywistość, przynosząc ogromne straty, cierpienie i ból.

Zuzanna angażuje się w podziemną walkę z okupantem. Biorąc pod uwagę, że pracuje na Poczcie Głównej, zostaje przydzielona do komórki P i od tej pory jej zadaniem jest przechwytywanie anonimowych donosów pisanych przez Polaków do Szanownego Pana Gestapo. Przez jej ręce przechodzi wiele listów, jednak jeden z nich wstrząsa nią do głębi. Dziewczyna uświadamia sobie, że jej działalność konspiracyjna to nie tylko akt odwagi względem ojczyzny. To przede wszystkim niebezpieczna gra o bardzo wysoką stawkę. O życie i o miłość. Zuzanna musi dokonać dramatycznego wyboru, który nie daje gwarancji wygranej.

Książka Listy do Gestapo wstrząsa i wzrusza. To opowieść o niegojących się ranach, ciężkich winach, które nieustannie domagają się odkupienia, i o przebaczeniu. Choć nie wiadomo, czy jest szansa, że to kiedykolwiek nadejdzie…

Książkę złapiecie pod tym linkiem.

Czytajcie także: