Literatura faktu na jesień - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Interesują Was pozycje non-fiction? Jesteście ciekawi świata i ludzi? W te chłodne i deszczowe wieczory chcielibyście zagłębić się we wciągający reportaż? W takim razie literatura faktu na jesień to zestawienie, na które powinniście zwrócić szczególną uwagę. Nie zabraknie tu trudnych i kontrowersyjnych tematów – ponieważ reportaże takie właśnie są. Scenariusze do tych opowieści napisało samo życie, a ich świadkowie dzielą się swoimi odkryciami i tym, z czym dane było się im zmierzyć. Literatura non-fiction ma to do siebie, że staje się katalizatorem zmian w poglądach czytelników lub utwierdza ich w swoich dotychczasowych przekonaniach. Jedno jest pewne, jeśli poszukujecie bezkompromisowych i odważnych książek, dobrze trafiliście!

Literatura faktu na jesień - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Literatura faktu na jesień - zobacz na TaniaKsiazka.plLiteratura faktu na jesień – Mroczne bractwa i tajne kulty

Od zawsze interesowały was spiski i tajne stowarzyszenia? Ta książka jest właśnie dla was! Ponieważ znajdziecie tu odpowiedzi na jedne z bardziej nurtujących pytań w tej materii. Ponadto to mroczna podróż do owianego aurą tajemnicy świata najniebezpieczniejszych ugrupowań.

Książka dostępna od 14 października.

Wojna o szczepionki - kup na TaniaKsiazka.plLiteratura faktu na jesień – Wojna o szczepionki

To doktor Andrew Wakefield odpowiada za artykuł o związku szczepionki przeciwko śwince, różyczce i odrze z występowaniem u dzieci autyzmu. Okazuje się, że udało się mu sprytnie zmanipulować społeczeństwa na całym świecie. Autor tego reportażu udowodnił Wakefieldowi fałszowanie badań medycznych i działanie na szkodę pacjentów. Odkrył też, że guru antyszczepionkowców za napisanie artykułu otrzymał ponad czterysta tysięcy dolarów. Niczym medyczny detektyw Deer wyciąga na światło dzienne manipulacje i wątpliwe powiązania Wakefielda – doktora bez pacjentów.

Książka już dostępna.

Mecz to pretekst - sprawdź na TaniaKsiazka.plLiteratura faktu na jesień – Mecz to pretekst

Nawet jeśli nie przepadacie za piłka nożną, warto zwrócić uwagę na tę pozycję. Ponieważ dobrze jest wiedzieć, jak futbol wpływa na ludzi. Okazuje się, że kibicowanie nierzadko daje ludziom głos. Autorzy reportażu przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach na własnej skórze sprawdzali, jak to działa. Jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie. A także jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Literatura faktu na jesień - sprawdź na TaniaKsiazka.plLiteratura faktu na jesień – Psychiatrzy

Chcecie poznać tajemnice polskich gabinetów i szpitali psychiatrycznych? Autorka reportażu szczerze i bez tabu rozmawia z psychiatrami o tym, jak wyglądają kulisy pracy w ich zawodzie i jaka jest naprawdę kondycja psychiczna Polaków. Ponadto pyta również o to, jakie konsekwencje dla naszego zdrowia mentalnego będzie mieć doświadczenie pandemii.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Liczą się tylko wielkie marzenia - zobacz na TaniaKsiazka.plLiteratura faktu na jesień – Liczą się tylko wielkie marzenia

Inspirujący głos jednego z najaktywniejszych działaczy na rzecz pokoju ostatniego stulecia. Szimon Peres pozwala czytelnikom obserwować gwałtownie zmieniający się świat oczyma osoby, podejmującej niezliczoną ilość, kluczowych dla rozwoju powstającego państwa, decyzji. Niemalże od samego jego zalążka aż po czasy współczesne.

Książka dostępna od 13 października 2020 roku.

Fałszywa pandemia - kup na TaniaKsiazka.plLiteratura faktu na jesień – Fałszywa pandemia

Co na temat szalejącej pandemii w Polsce i na świecie myślą lekarze, naukowcy i badacze? Z tego reportażu poznacie nieco inną wersję niż ta, którą najczęściej powtarzają wszystkie media. Interesują was obie strony medalu? Ten reportaż jest właśnie dla was!

Książka już dostępna.