Nad okolicami Lipowa znów zbierają się czarne chmury. Atmosfera robi się coraz gęstsza. Coś wisi w powietrzu, ale trudno dostrzec zagrożenie wyraźnie. Ostrość wzroku zaburza śreżoga – promienie słońca, lekka mgła, która pojawia się w upalny dzień, dziwne drganie powietrza…Katarzyna Puzyńska Śreżoga

Gotowi na nową dawkę mistrzowsko skrojonego napięcia? Czym Katarzyna Puzyńska zaskoczy nas tym razem? Odpowiedź przyniesie Śreżoga, dwunasty tom sagi o Lipowie. Kiedy premiera? 

 

Z życia policjanta

Katarzyna Puzyńska jest znana przede wszystkim z bestsellerowych kryminałów. Jej saga o Lipowie ma liczne grono wiernych fanów. Sprzedano już ponad milion egzemplarzy, a prawa do publikacji książek wykupiono w ponad dwudziestu krajach!

Warto wspomnieć, że poza rozchwytywanymi powieściami, Puzyńska w swoim dorobku ma również serię non-fiction Policjanci. Opisując prawdziwe życie funkcjonariuszy, autorka mogła poznać ich życie i pracę od podszewki. Myślę, że dzięki temu postaci z sagi lipowskiej są tak wiarygodne.

W pamięć zapada zwłaszcza główny bohater serii, aspirant Daniel Podgórski. W dotychczas wydanych tomach musiał mierzyć się nie tylko z tajemniczymi morderstwami, ale też intrygami lokalnej społeczności. Jesteście ciekawi, co nowego szykuje dla niego los?

Katarzyna Puzyńska Śreżoga

Śreżoga – co kryje mrok?

Tym razem w okolicy pojawia się nieznany człowiek, który czai się w ciemnościach, z siekierą w ręku. Sierżant sztabowy Radosław Trawiński obawia się, że to właśnie aspirant Daniel Podgórski. Co mogłoby skłonić aspiranta do takiego zachowania? Być może fakt, że Podgórski odkrył prawdę o śmierci swojej partnerki – nie było to samobójstwo. Czy policjant szykuje zemstę?

Śreżoga kryje oczywiście jeszcze więcej tajemnic i pełnych grozy wydarzeń. W okolicy odnalezione zostają dwa ciała: właściciela zajazdu oraz jego pracownicy. Ciało kobiety jest brutalnie zmasakrowane. Leśna polana odsłania jeszcze straszniejszy widok: porąbane zwłoki młodego mężczyzny. Nienaruszona pozostała jedynie twarz ofiary, jej dłonie i stopy morderca zastąpił ptasimi nóżkami. Groteskowości dodaje aparat fotograficzny, którego obiektyw skierowany jest wprost na tę masakrę. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy morderca tak potraktował ofiarę. Dwa lata wcześniej w podobny sposób sprawca zamordował młodą dziewczynę.

Dokąd zawiodą tropy? Na co wskazuje dziwny znak, rysowany przez pewną pisarkę? Kto usłyszy złowieszczy dźwięk wrzeciona kikimory?

Na odpowiedzi musimy oczywiście jeszcze zaczekać – Śreżoga będzie dostępna w sprzedaży 24 listopada. Już dziś nową książkę Puzyńskiej możecie złapać w przedsprzedaży tutaj

Do premiery nowej książki Puzyńskiej zostało trochę czasu, jest więc chwila na nadrobienie zaległości w serii o Lipowie. Wszystkie książki z serii możecie znaleźć w tym miejscu

Zobacz także: