Lolek – historia psa, który istnieje naprawdę - zobacz na TaniaKsiazka.plLolek – historia psa, który istnieje naprawdę, w sprzedaży pojawi się już 17 maja 2017 roku. Adam Wajrak stworzył niezwykle poruszającą opowieść o czworonogu, przeznaczoną nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych.

Osoby, które miały okazję zajrzeć na fanpage autora, to doskonale zdają sobie sprawę, że kudłaty Lolek to nie tylko bohater fikcji literackiej. Na tej właśnie stronie początkowo odbiorcy mogli poznać wygląd oraz charakter psa, a także prześledzić jego przygody. Teraz całość zostanie wydana w postaci książki, którą z pewnością nie jeden miłośnik czworonogów będzie chciał mieć na swojej półce.

Lolek – historia psa, który istnieje naprawdę – początek

Skąd właściwie pomysł na taką książkę? Wszystko zaczęło się w dniu, kiedy to do Adama Wajraka i jego żony trafił pewien pies. To on był inspiracją do napisania tej właśnie powieści. Warto zaznaczyć, że do dziś mieszka on z nimi w Teremiskach. Historia stworzona przez pisarza odznacza się niezwykłą uniwersalnością. Można ją czytać dziecku lub zachęcić, by zapoznał się z opowieścią sam. Także dorosły znajdzie tutaj coś dla siebie. Książka wywołuje wiele emocji i wzrusza do łez.

Lolek – historia psa, który istnieje naprawdę – fabuła

O czym dokładnie jest powieść? Głównym bohaterem jest pies – Lolek, który ma wielkie serce i jedno najważniejsze marzenie. Pragnie w końcu znaleźć ludzi, którzy go przygarną.  Nie jest to jednak wcale takie proste zadanie. Szczególnie, gdy błąka się samotnie, gdzieś w okolicach Puszczy Białowieskiej, mroźną zimą.

W powieści, poza wzruszającą historią kudłatego stworzenia Czytelnicy będą mieli okazję nacieszyć oko wspaniałymi rysunkami autorstwa Mariusza Andryszczyka. Jego talent i niesamowitą kreskę odbiorcy mieli okazję podziwiać już, w takich powieściach jak: Rutka oraz Rudolf Joanny Fabickiej czy The Wizard of U.S. Balbiny Bruszewskiej.

Na temat książki wypowiedziała się Dorota Sumińska, lekarz weterynarii i znana publicystka, która obecnie prowadzi program „Wierzę w zwierzę” w radiu Tok FM. Oto co miała do powiedzenia:

Nie muszę chyba nikogo przekonywać, jak wielką sympatią darzę psy. Kocham je i chciałabym, by wszyscy ludzie podzielali moje uczucia. Zanim jednak staną się ludźmi, są dziećmi, które ktoś musi nauczyć miłości. Historia Lolka opisana przez Adama Wajraka jest doskonałą „pomocą naukową” w szkole człowieczeństwa. Myślę, że może służyć nie tylko dzieciom.

Książkę pt. Lolek znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!