James Patterson - zobacz na TaniaKsiazka.pl
James Patterson - zobacz na TaniaKsiazka.pl

www.wikipedia.org

James Patterson to niekwestionowany mistrz w dziedzinie literatury sensacyjnej, dostarczający miłośnikom thrillerów wiele niezapomnianych wrażeń. Czytelnicy na całym świecie pokochali go za kultowe już powieści z Alexem Crossem w roli głównej.

Seria z oddziałem specjalnym RED, również cieszyła się i cieszy ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników sensacji. Bez dwóch zdań, nazwisko Patterson na stałe zapisało się, jako jedno z głównych, kiedy ktoś wspomina o thrillerze czy sensacji.

Wiadomo powszechnie, że dobry artysta, to wszechstronny artysta. Rozwój wpisany jest w zawodowe życie każdego pisarza. Podobnie jest w przypadku wspomnianego autora, który obecnie spróbuje swoich sił w całkiem innym nurcie literackim. Zaciekawieni?

James Patterson zmienia front

Planowana zmiana jest całkiem przewrotna, ponieważ z literatury sensacyjnej i mrocznej, gdzie mógł dawać upust swojej wyobraźni, Patterson zabierze się teraz za literaturę faktu. Skąd taka decyzja? Autor ma zamiar opisać historię Aarona Hernandeza. Tym, którzy nie do końca orientują się, kim jest wspomniany człowiek, już wyjaśniamy.

Aaron Hernandez to była gwiazda NFL, ligi futbolu amerykańskiego. Młody i obiecujący zawodnik w szczycie formy i kariery zawodowej został oskarżony o zabójstwo. W wyniku dochodzenia skazano go na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia.  Dokładnie 19 kwietnia 2017 roku popełnił w celi samobójstwo, miał 27 lat.

Historię tę z zapartym tchem śledziło całe USA, wieść o samobójstwie Hernandeza zszokowała wszystkich. Jest to więc bez wątpienia niezwykle dochodowy i intrygujący materiał na książkę. O tym, że Patterson ma zamiar podjąć się wyzwania, poinformowało jego wydawnictwo Little Brown.

Wstępnie wiadomo, że projekt ma stanowić pewną próbę odpowiedzi na zachowanie zawodnika NFL. Kariera Hernandeza zostanie prześledzona od początku, aż po jego głośny i bolesny upadek. Patterson ma zamiar opisać dorastanie zawodnika w Connecticut oraz to jak dostał się do drużyny Uniwersytetu Florydy i podpisał kontrakt warty 40 milionów dolarów. Pisarz nie pominie oczywiście wątku najbardziej mrocznego – zabójstwa. To wydarzenie zostanie również prześledzone i przeanalizowane.

Patterson wyznał, że historia młodego gracza wymaga odpowiedzi na pytanie: co poszło nie tak? Hernandez był młody, utalentowany i przejawiał niezwykły potencjał. W wieku 27 lat stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w Stanach Zjednoczonych. Czego mogło zabraknąć?

Premiera książki przewidywana jest na 2018 rok. Wszystkich zainteresowanych twórczością Jamesa Pattersona odsyłamy tutaj.