Z pewnością dotarła do was już wieść, że Patterson pracuje nad nową powieścią pt. Dr Death. Jeśli nie, to mamy dla was nie jedną, a dwie dobre wiadomości. Okazuje się, że zostanie ona przeniesiona na małe ekrany i przybierze formę serialu. Premiera najnowszej książki przewidywana jest wstępnie na czerwiec bieżącego roku.

James Patterson

Dr Death – więcej szczegółów

Produkcją ma zając się stacja CBS, która zamówiła już pilot serialu. Jak wynika z pogłosek, główną gwiazdą ma zostać Alan Cumming. Na koncie ma on role m. in. w takich produkcjach jak Mali agenci, X-Men 2, Żona idealna czy Web Therapy. Widzowie obraz będą mogli śledzić pod nazwą Killer Instinct. O czym zaś opowiada historia?

Głównym bohaterem jest emerytowany agent CIA. Mężczyzna obecnie prowadzi spokojne i ustatkowane życie pisarza oraz wykładowcy. Ta sielanka nie trwa jednak zbyt długo. Pewnego dnia zostaje mimowolnie wciągnięty do akcji. Okazuje się, że nowojorska policja pilnie potrzebuje jego pomocy w schwytaniu groźnego, seryjnego zabójcy.

Warto dodać, że Cumming wraz z Pattersonem oraz Aleksem Kurtzmanem zajmie również miejsce jako producent wykonawczy. Zaś stworzeniem scenariusza do pilota podejmie się Michael Rauch.

Jest to bez wątpienia news, który przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom twórczości Pattersona, ale także ich ekranizacji. Trzeba przy tym wspomnieć, że autor już od kilkunastu lat utrzymuje się na liście najlepiej zarabiających pisarzy. Fani na całym świecie z niecierpliwością oczekują na nowe publikacje, które w dzień premiery rozchodzą się niczym świeże bułeczki.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na efekty. Aby umilić wam ten czas polecamy powieści Jamesa Pattersona, które znajdziecie tutaj.