Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że Szóstka wron tom 2 zadebiutuje na polskim rynku już na wiosnę. W końcu pierwsza część Wron w Polsce i na świecie została okrzyknięta prawdziwym fenomenem. Druga i ostatnia część opowieści o niezwykłej drużynie będzie nosiła tytuł Królestwo kanciarzy i pojawi się w księgarniach dokładnie 29 marca. Fani czekają z ogromną niecierpliwością na kontynuację tej niesamowitej serii, a tymczasem Crooked Kingdom za granicą uzyskała prestiżową nominację do nagrody czytelników Goodreads Choice Awards 2016. Po krótkiej powtórce z pierwszej części sprawdźmy, co tym razem zaskrzeczą nam Wrony.

Pierwsza część Wron opowiada o grupie sześciu zapaleńców, którzy jednoczą siły, aby wykonać skok na pilnie strzeżoną twierdzę i zdobyć niewyobrażalne bogactwo. Każdy z członków tej drużyny jest zupełnie inny, współpraca wewnątrz grupy wydaje się miejscami całkowicie niemożliwa. Do tego obdarzeni są niezwykłymi zdolnościami i mocami, nad którymi czasami trudno jest im zapanować. Książka określana mianem Ocean’s Eleven w świecie fantasy zelektryzowała zarówno fanów gatunku jak i osoby debiutujące w świecie fantasy. Teraz nadchodzi druga część, a o czym będzie?

Szóstka wron tom 2, czyli czy za bogactwo można wszystko kupić?

Uwaga! Spoiler dla osób, które nie czytały pierwszej odsłony “Wron”.

Królestwo kanciarzyDrużyna Kaza cudem dokonała niemożliwego i osiągnęła cel swojej wyprawy. Jednak nie słychać okrzyków radości i wiwatów. Wszyscy są wycieńczeni, ledwo żywi, a drużyna jest w rozsypce. Do tego potężne moce z całego świata zbierają siły, żeby zaatakować Ketterdam. Jakby tego było mało, odzywają się starzy rywale Kaza i wypełzają jeden po drugim nowi wrogowie. Losy drużyny wiszą na włosku, a nić lojalności, która zawiązała się między jej członkami jest bardzo wątpliwa i delikatna. Nad światem zawisło widmo potężnej wojny, nadchodzi czas spłaty długów i dokonania zemsty. Przed drużyną Kaza wielki sprawdzian z lojalności, prawdziwej siły i zaufania. Czyżby jednak nie wszystko dało się kupić?

Niesamowite wrony Bardugo

Seria, którą rozpoczyna Szóstka wron nie jest debiutem Bardugo w świecie fantasty. To jej pierwsza seria trylogia Griszy (Cień i kość, Szturm i grom, Ruina i rewolta) wyniosła ją na sam szczyt zestawień New York Times i USA Today. To naprawdę niezwykły wyczyn dla pisarza, powtórzenie, a nawet przewyższenie sukcesu swoich pierwszych książek.

Bardugo urodziła się w Jerozolimie i dorastała w Los Angeles. Ukończyła Yale, a zawodowo związała się z marketingiem i dziennikarstwem. Obecnie mieszka i pracuje w Hollywood, co ciekawe ma też swój zespół muzyczny, z którym okazjonalnie śpiewa.

Królestwo kanciarzy to druga i ostatnia część serii o przygodach Wron. Przygotujcie się na niezwykle emocjonującą podróż do świata Griszy.

O Szóstce wron pisałam też w artykule: „SZÓSTKA WRON” CZYLI „OCEAN’S ELEVEN” W ŚWIECIE FANTASY! A pierwszą część serii znajdziecie tutaj.