Lot nad kukułczym gniazdem

Pamiętacie film w reżyserii Milosa Formana Lot nad kukułczym gniazdem, który zdobył Oscary aż w pięciu najważniejszych kategoriach?  Dla najlepszego filmu, dla najlepszego aktora pierwszoplanowego i najlepszej aktorki pierwszoplanowej, za reżyserię i dla najlepszego scenariusza adaptowanego. Taki sukces udał się zaledwie tylko kilku innym produkcjom. A pamiętacie również fakt, że produkcja została oparta na książce o tym samym tytule, autorstwa Kena Keseya? Jego literacki debiut w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 10-milionowym nakładzie. A choć od premiery książki minęło wiele lat, powieść ta wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. W związku z tym trudno się dziwić, że historia po raz kolejny zainteresowała filmowców. Tym razem jednak zdecydowali się oni opowiedzieć ją z nieco innej perspektywy.

Lot nad kukułczym gniazdem - serial Ratched

Fot. z zapowiedzi serialu Ratched, źródło: youtube.com

Lot nad kukułczym gniazdem – czas na serial

Przede wszystkim najnowsza produkcja przybierze postać serialu dostępnego na platformie Netflix. Widzowie mogą jednak spodziewać się jeszcze jednej, istotnej zmiany. Otóż historia zostanie opowiedziana na nowo, tym razem z perspektywy Mildred Ratched. Tym, którzy zdążyli już zapomnieć, kim była, przypominamy – to pielęgniarka oddziałowa, pracująca w szpitalu psychiatrycznym. Mildred słynęła z surowej dyscypliny i despotycznych rządów. Produkcja skupi się na pokazaniu jej przeszłości i wydarzeniach, które ukształtowały charakter zdecydowanej i bezkompromisowej pielęgniarki.

Projekt na platformie Netflix pojawił się pod tytułem Ratched, a jego premiera miała miejsce 18 września 2020 roku. W tytułowej roli widzowie mogą oglądać Sarah Paulson. Obok niej pojawiają się również Cynthia Nixon, Judy Davis, Amanda Plummer i Sharon Stone.

Jestem ciekawa, co wy sądzicie na taką perspektywę opowiedzenia historii. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książką pt. Lot nad kukułczym gniazdem odsyłam tutaj.

Poniżej zaś prezentuję wam zapowiedź wspomnianej produkcji. Jeżeli jeszcze nie widzieliście serialu, to może się skusicie, bo trailer wygląda naprawdę obiecująco. Zdjęcia, muzyka no i ta obsada – czuć klimat! W związku z tym serial na pewno ląduje na mojej liście „do obejrzenia”. A wy? Widzieliście już tę produkcję? Jestem bardzo ciekawa waszych opinii!