Banksterzy - zekranizowana książka wkrótce w księgarniach

Czy pamiętacie, co się stało 15 stycznia 2015 roku? Ten dzień wstrząsnął wieloma kredytobiorcami w Polsce. Jesteście ciekawi, jakie mechanizmy odpowiadają za wprowadzenie pożyczek we frankach? Jakie manipulacje stosują banki wobec swoich klientów, aby skorzystali z ich usług? Właśnie wokół tych zagadnień zbudowana jest fabuła powieści sensacyjnej Banksterzy Adama Guza. Premierę książki zapowiedziano na schyłek września.

Banksterzy - zekranizowana książka wkrótce w księgarniach

Banksterzy – od finansów do sensacji

Adam Guz, autor Banksterów, zawodowo zajmuje się finansami. Przez dwadzieścia lat służył radą wielu instytucjom, zasiadał w zarządach kilkunastu spółek i stał się ekspertem w swoim fachu. Swoje zamiłowanie do golfa wykorzystał w 2017 roku, gdy łącząc te dwie dziedziny – sport oraz finanse – wydał swoją debiutancką powieść sensacyjną 9 dołków, czyli jak ukraść spółkę.

Banksterzy to powieść sensacyjno-kryminalna o kulisach afery frankowej. Jej konsekwencje dotknęły blisko 750 tys. polskich rodzin. Autor przedstawia swoją literacką hipotezę wydarzeń, w wyniku których kredyty we frankach stały się tak popularne. Mimo tego, że w nasze czytelnicze ręce trafia fikcja literacka i fikcyjni bohaterowie, to inspiracją do stworzenia tej historii były autentyczne wydarzenia przefiltrowane przez specjalistyczną wiedzę autora.

Wielkie ambicje i żądza pieniądza

No dobrze, ale o czym dokładnie opowiada książka? W siedzibie GoBanku pada decyzja o rozszerzeniu oferty finansowej o nowy produkt — kredyt we frankach. W efekcie najbardziej ambitni bankierzy zaczynają przekonywać najbardziej wątpiących klientów do zawarcia nowych umów.

Tak się składa, że jednymi z tych klientów są wspólnicy, Artur i Mateusz, zaczynający nowy biznes. Bohaterzy są pełni entuzjazmu, mają wiele optymistycznych planów i rodziny na utrzymaniu. Do pełni sukcesu potrzeba im jedynie pieniędzy, a nowa oferta wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Jednak tak jak wielu innych kredytobiorców wpadają w pułapkę bez wyjścia, w której nikt nie bierze pod uwagę ludzkiego dobra.Banksterzy - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Banksterzy – z książki na ekrany kin

Macie jeszcze chwilę, żeby przeczytać książkę, zanim na ekranach kin pojawi się jej adaptacja. Już 16 października premierę będzie miał film Banksterzy. Warto zauważyć, że jego twórcy konsultowali się m.in. z: pracownikami banków, specjalistami rynku kapitałowego w Polsce czy też pracownikami stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.

Reżyserem filmu Banksterzy jest Marcin Ziębiński (w jego dorobku pozostaje film Dublerzy), a autorem scenariusza jest autor książkowego oryginału – Adam Guz. W filmie wystąpią m.in.: Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Tomasz Karolak, Jan Frycz, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha, Marcin Bosak, Maciej Nawrocki, Ewa Kasprzyk, Mariusz Bonaszewski, Przemysław Bluszcz.

Banksterzy — premiera książki już 30 września

Jesteśmy pewni, że wykreowana przez Adama Guza historia przypadnie do gustu nie tylko tym czytelnikom, którzy interesują się zawiłościami rynku finansowego. Z powodzeniem możemy ją polecić wielbicielom opowieści z dreszczykiem i fanom powieści sensacyjnych.

A tak na marginesie, to warto uświadomić sobie wszelkie pozytywne i negatywne wpływy instytucji tj. przedstawiony GoBank. Nie tylko, by wczuć się w perypetie bohaterów fikcyjnych, lecz również uniknąć nabicia w butelkę.

Książkę Banksterzy Adama Guza możecie już dziś zamówić w przedsprzedaży. Zajrzyjcie w to miejsce. A jeżeli jeszcze nie widzieliście, to na dole załączam wam trailer filmu.

Autorka artykułu: Agata Wasilewska