Książkowy wrzesień - przegląd premier

Czy też tak macie, że gdy zaczyna się wrzesień, to na karku czujecie już oddech jesieni? Co prawda przed nami pewnie jeszcze kilka ciepłych dni, jednak już trzeba zacząć nastawiać się na to, że za chwilę będzie chłodniej. Z pewnością początek jesieni osłodzą nam ciekawe lektury. Wydawnictwa przygotowały dla książkoholików sporo ciekawych premier. Niech to będzie książkowy wrzesień!

Książkowy wrzesień – przegląd premier

Książkowy wrzesień - Był sobie pies 2 Był sobie pies 2 W. Bruce Cameron

To kolejna zekranizowana powieść, której głównym bohaterem jest pies Bailey. W kolejnym psim wcieleniu nasz bohater będzie musiał pomóc wnuczce swojego przyjaciela. Dziewczynka ma zdolność do pakowania się w kłopoty.

Premiera: 18 września

Pucio umie opowiadaćPucio umie opowiadać Marta Galewska-Kustra

To kolejna część opowieści o sympatycznym Puciu. Ta książka tym razem będzie pomocą w nauce opowiadania. Z Puciem rozwijanie i trenowanie nowych umiejętności będzie świetną zabawą.

Premiera: 4 września

Książkowy wrzesień - Instytut - Nowa książka Stephena KingaInstytut Stephen King

Nowy horror od Kinga to podobno powrót do najlepszych powieści pisarza, takich jak To i Podpalaczka. W tajemniczym Instytucie testom są poddawane dzieci porwane z domów. Dzieci mają niesamowite zdolności.

Premiera: 11 września

Wyrok - 10. tom serii Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką Wyrok (10. tom serii z Joanną Chyłką) Remigiusz Mróz

Każda nowa część serii kryminałów prawniczych z Joanną Chyłką to wydarzenie dla fanów pisarza. Tym razem mecenas Oryński zostanie zmuszony do zajęcia się sprawą, która z góry sprawia wrażenie przesądzonej. Dowody przeciw nastolatkowi, którego broni wydają się nie do podważenia.

Premiera: 18 września

Kolory zła. CzerwieńKsiażkowy wrzesień - Kolory zła. Czerwień Małgorzata Oliwia Sobczak

To kryminał, po który warto sięgnąć tej jesieni. Właśnie zaczęłam go czytać i jestem zachwycona. Sopot. W morzu zostaje odnalezione ciało młodej kobiety. To, w jaki sposób zostało okaleczone oraz wygląd ofiary przypomina nierozwiązaną zbrodnię sprzed 17 lat. Dlaczego mimo wielu poszlak tamtej sprawy nikt nie zbadał do końca?

Premiera: 4 września

Ksiażkowy wrzesień: Białe kłamstwa - finał serii z Anną StecBiałe kłamstwa Piotr Borlik

Ostatni tom serii o Agacie Stec. Kontrowersyjna gdańska policjantka, po zabójstwie kluczowego świadka w śledztwie, sama znajduje się w kręgu podejrzanych. Komisarz Stec z łowcy stała się zwierzyną…

Premiera: 4 września

Ksiażkowy wrzesień: Czarni - Paweł Reszka o księżachCzarni Paweł Reszka

Po tym, jak autor przyjrzał się środowisku lekarzy, przyszła kolej na polskich księży. Reszka próbuje dowiedzieć się, co wpływa na to, że ci, którzy powinni świecić przykładem, popadają w największe patologie.

Premiera: 4 września

Książkowy wrzesień: Była arabską stewardesąByła arabską stewardesą Marcin Margielewski

Tajemnicze samobójstwa, honorowe zemsty i sprowadzeni kobiet do roli narzędzia w zaspokajaniu potrzeb… Ta praca miała być spełnieniem marzeń. Okazała się koszmarem. Jak wygląda praca w jednych na najbogatszych linii lotniczych.

Premiera: 17 września

Nieczyste więzy - pierwszy thriller K N Haner!Nieczyste więzy K.N. Haner

To pierwszy thriller Kasi Haner. Namiętność, obsesja i manipulacja – to gra, która zaprowadzi bohaterów na niebezpieczny teren. Dziewczyna z przeszłością i uznany terapeuta. Kto rozdaje karty? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista.

Premiera: 4 września

Wszystkie nasze tajemniceWszystkie nasze tajemnice Jess Ryder

To przewrotny thriller. Gdy mąż i córeczka Natashy znikają bez śladu, zrozpaczona kobieta postanawia przyjąć pomoc ze strony Jen, byłej żony jej męża. Czy na pewno może jej zaufać? Czy mężczyzna, za którego obie wyszły, jest tym, za kogo się podawał?

Premiera: 5 września

Dom tajemnic - nowa komedia kryminalna Alka RogozińskiegoDom tajemnic Alek Rogoziński

Książę komedii kryminalnej tym razem zamyka 12 celebrytów w reality-show. Trafiaj do domu-labiryntu. Żeby się z niego wydostać, muszą rozwiązać zagadki. Gdy wydarza się morderstwo, a uczestnicy tracą łączność ze światem, każdy zaczyna walczyć o własne życie.

Premiera: 18 września

Książkowy wrzesień: Obrzydliwa anatomiaObrzydliwa anatomia Altman Mara

Autorka zatrzymuje się nad niedoskonałościami i pomaga zrozumieć, skąd w nas to irracjonalne dążenie do doskonałości ciała. To książka, która pokazuje, że to, co niedoskonałe też jest piękne.

Premiera: 18 września

A po jakie książki Wy macie zamiar sięgnąć na początku jesieni?