Prequel Filarów Ziemi

Prequel Filarów Ziemi to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Kena Folletta. Poza tym powody do zadowolenia mają wszyscy wielbiciele powieści historycznych i wojennych. Jak z pewnością orientuje się większość z was, książka Filary Ziemi doczekała się ekranizacji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców na całym świecie. Ponadto powieści pisarza to również bestsellerowe pozycje. Teraz Follett za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował swoich fanów, że właśnie skończył pracę nad drugim manuskryptem prequelu Filarów Ziemi. A to oznacza, że książka jest już gotowa. Jej publikacja przewidywana jest na 2020 rok.

Prequel Filarów Ziemi

fot. Ken Follet Instagram

Prequel Filarów Ziemi – o czym opowiada historia?

Warto tutaj wspomnieć, że prace nad książką trwają już od dłuższego czasu. W grudniu 2018 roku Follett poinformował fanów, że właśnie ukończył pierwszy szkic powieści. Teraz w końcu ogłosił, że druga, ostateczna wersja historii jest już gotowa. Należy również dodać, że pisanie książek u autora przebiega w dwóch etapach. Pierwszy szkic, który jest niemal pełnoprawną, ukończoną powieścią, trafia do najbliższych, redaktora, agenta i wyselekcjonowanej grupy historyków. Następnie ci dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tekstu, czy warto coś dodać, a może odjąć. Natomiast historycy sprawdzają, czy tekst jest historycznie zgodny. Po wszystkich sugestiach autor przystępuje do pracy nad drugą wersją. Co ciekawe, nie poprawia pierwszego tekstu, a przepisuje go na nowo. Jak sam tłumaczy, taki zabieg zmusza go do ponownego zastanowienia się nad każdym zdaniem.

Prequel Filarów Ziemi

fot. Ken Follet Instagram

Akcja powieści, o której dziś mowa, rozgrywa się około 1000 roku n.e. Kingsbridge nie było jeszcze miastem ani nawet wioską, lecz małą anglosaską osadą zagrożoną najazdami Wikingów.

Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery. Wiemy jedynie, że ma to nastąpić w 2020 roku. Poza tym nawet tytuł najnowszego projektu nie jest znany. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na prequel Filarów Ziemi.

Serię pt. Filary Ziemi znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy czytaliście tę historię. A może widzieliście ekranizację? Chętnie poznamy wasze zdanie na ten temat.