"Lśniące dziewczyny" już w sprzedaży!

Książka „Lśniące dziewczyny” Lauren Beukes oficjalnie trafiła na księgarniane półki. Na podstawie powieści planowana jest realizacja serialu. Prawa do serialu wykupiła firma producencka Leonarda DiCaprio oraz twórcy bijącego rekordy popularności obrazu „House of Cards”.

Lauren Beukes niedługo odwiedzi Polskę – będzie gościem Pyrkonu 2014, odbywającego się w dniach 21 – 23 marca w Poznaniu.

Pisarka pracuje jako dziennikarka i scenarzystka telewizyjna w największym studiu animacji w RPA, opublikowała również opowiadania w kilkunastu antologiach. Warto wiedzieć, iż autorka została uhonorowana nagrodą im. Arthura C. Clarke’a 2011 za książkę „Zoo City„.

Zapraszamy do zapoznania się z książką.

Lśniące dziewczyny - Lauren BeukesLśniące dziewczyny – Lauren Beukes

Jest zabójcą doskonałym. Niepowstrzymanym. Niewykrywalnym.

CHICAGO 1931
Harper Curtis, bezrobotny włóczęga i bardzo brutalny człowiek, przypadkiem znajduje dom, który kryje w sobie tajemnicę – jest portalem do innych momentów w czasie. Dzięki niemu Harper może przez dziesięciolecia śledzić losy swoich starannie wybranych „lśniących dziewczyn” – i je zabijać.

„To nie jest moja wina. To twoja wina. Nie powinnaś lśnić. Nie powinnaś mnie zmuszać, żebym to robił”.

CHICAGO 1992
Powiadają, że co cię nie zabije, to cię wzmocni. Nikt nie wie o tym lepiej niż Kirby Mazrachi, której życie legło w gruzach, gdy ktoś próbował ją zamordować. Kirby postanawia odnaleźć napastnika. Wsparcie znajduje w Danie, byłym reporterze zajmującym się sprawami kryminalnymi, który kiedyś opisywał jej przypadek, a teraz być może się w niej zakochał.

W trakcie swojego śledztwa Kirby odnajduje inne dziewczyny – te, które nie przeżyły. Dowody są nieprawdopodobne. Ale dla niej, która nie powinna żyć, to, że coś jest nieprawdopodobne, wcale jeszcze nie oznacza, że się nie zdarzyło…

DZIEWCZYNA, KTÓRA NIE CHCIAŁA UMRZEĆ … MORDERCA, KTÓRY NIE POWINIEN ŻYĆ.