Exodus Łukasz Orbitowski - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Łukasz Orbitowski - sprawdź na TaniaKsiazka.plŁukasz Orbitowski to polski twórca, który ma już na koncie wiele książkowych hitów. Początkowo specjalizował się w literaturze grozy i fantasy. Teraz jednak można zaliczyć go także do autora literatury obyczajowej. O jego niezaprzeczalnym talencie świadczą również liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Orbitowski jest laureatem Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla. Ponadto był także nominowany do Literackiej Nagrody „Nike” czy Nagrody Literackiej Gdynia. Teraz fani autora i jego twórczości mają sporo powodów do zadowolenia. Okazuje się, że zmiana wydawcy wiąże się z pracami nad nową powieścią. Co tym razem Orbitowski szykuje dla polskich odbiorców? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Łukasz Orbitowski i jego plany na przyszłość

Najnowsza powieść autora zapowiadana jest na 2019 rok. Na rynku ma pojawić się pt. Kult i wydawca nie ma wątpliwości, że będzie to jedno z największych wydarzeń literackich przyszłego roku. O czym będzie opowiadać historia?

Lata 80. XX wieku. Objawienie Kazimierza Domańskiego ściąga do Oławy tysiące pielgrzymów z całego kraju. Problem w tym, że Kościół katolicki nie uznaje wspomnianego objawienia. To właśnie ta historia stała się inspiracją dla pisarza, który tworzy opowieść wokół dwóch braci. Jeden z nich nagle awansuje do roli „proroka”. Natomiast drugi staje w obliczu konfliktu między oczekiwaniami partyjnych kolegów, a więzami rodzinnymi.

Oto jak sam Łukasz Orbitowski wypowiada się na temat najnowszego projektu:

To nie będzie ani książka religijna, ani kpina z religii. Powieść dotyka spraw poważnych, ale będzie lekka, wręcz humorystyczna. Chcę pisać o Polakach w duchu Jaroslava Haška.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na więcej szczegółów. Kiedy tylko poznamy dokładną datę premiery oraz wygląd okładki, natychmiast podzielimy się z wami tymi informacjami. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Łukasza Orbitowskiego, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Tutaj znajdziecie książki pisarza, które do tej pory pojawiły się na polskim rynku. Koniecznie je sprawdźcie! I dajcie znać, czy również z niecierpliwością czekacie na najnowszą powieść!