Majowe zapowiedzi sci-fi 2021

Macie ochotę na kosmiczne wojaże? Sprawdźcie majowe zapowiedzi sci-fi 2021 i znajdzie tytuł idealny dla siebie. Zapewniamy, że jest w czym wybierać! Zwłaszcza jeśli jesteście fanami fantastycznych klasyków. 🙂

Majowe zapowiedzi sci-fi 2021 – co nowego?

Majowe zapowiedzi sci-fi 2021. Bajki robotów znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Bajki robotów z ilustracjami

Nasze zestawienie zaczniemy klasyką literatury fantastycznej. Bajki robotów Stanisława Lema, bo o nich mowa, powracają w nowej oprawie wraz z niepowtarzalnymi ilustracjami Przemka Dębowskiego w kolekcjonerskiej edycji. Wydanie to powstało specjalnie ze względu na Rok Lema.

Książka ta ukazała się po raz pierwszy w 1964 roku. Od tego czasu nieprzerwanie cieszą się niesłabnącą popularnością. Utrzymane w konwencji baśni, a jednocześnie umiejscowione w kosmosie, nieustannie bawią kolejne pokolenia czytelników, wciąż zachwycając swoją oryginalnością.

Bajki robotów łączą w sobie baśniową konwencję z zaletami literatury science fiction. Z jednej strony bawią, z drugiej zaś dotykają poważnej tematyki i niosą ze sobą głębokie przesłanie. To prawdziwe must have w biblioteczce prawdziwego fana fantastyki.

PREMIERA: 19 maja 2021

Legion Nieśmiertelnych Świat Maszyn znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Świat Maszyn. Legion Nieśmiertelnych. Tom 4

Świat Maszyn to czwarty już tom cyklu Legionu Nieśmiertelnych. Tym razem James McGill stara się o awans. W międzyczasie podczas misji na obcej planecie poza granicami Imperium Galaktycznego wikła się w wojnę i intrygę polityczną.

Bohatera czeka kontakt z całkiem nowymi formami życia i próba dowiedzenia swojej wartości podczas gdy Imperium drży w posadach. McGill najbardziej ceni sobie honor, a ludzkość staje u progu odrodzenia. Jak potoczą się ich losy? Sprawdź sam w najnowszej części serii Legionu Nieśmiertelnych!

PREMIERA: 27 maja

Majowe zapowiedzi sci-fi 2021. Star Wars Światło Jedi szukaj na TaniaKsiazka.pl

Star Wars. Wielka Republika. Światło Jedi

Majowe zapowiedzi sci-fi 2021 to także coś dla fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen! Nieustraszeni nadprzestrzenni zwiadowcy wciąż poszerzają terytorium Republiki, światy prosperują, a wszędzie panuje pokój. Wszystko to za sprawą siły i mądrości członków znamienitego zakonu użytkowników Mocy, zwanych Jedi.

Gdy przerażająca katastrofa w nadprzestrzeni rozdziera okręt na strzępy, chmura szczątków pędzących z niezwykłą prędkością zagraża bezpieczeństwu całego układu. Podczas gdy deszcz śmierci i zniszczenia grozi zerwaniem kruchego pokojowego sojuszu, Jedi muszą zaufać Mocy i pozwolić, by poprowadziła ich w dniu, w którym najmniejsza pomyłka może kosztować życie miliardów istot. W mroku zaś, z dala od blasku ery oświecenia, czyha nowy wróg i kryje się sekret, który może zasiać strach nawet w sercach Jedi…

PREMIERA: 19 maja

Projekt Hail Mary znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Projekt Hail Mary

Autor kultowego Marsjanina powraca! Tym razem z powieścią Projekt Hail. Poznajcie samotnego astronautę, który musi uratować Ziemię przed katastrofą. Z załogi, która wyruszyła na straceńczą misję ostatniej szansy, przeżył jedynie Ryland Grace. Teraz od niego zależy, czy ludzkość przetrwa. Tylko że ON na razie nie ma o tym pojęcia. Z początku nawet nie pamięta, kim jest, więc skąd ma wiedzieć, czego się podjął i jak ma tego dokonać?

Póki co wie tylko tyle, że przez bardzo długi czas był pogrążony w śpiączce. Za to po przebudzeniu znalazł się niewyobrażalnie daleko od domu, całkiem sam, jeśli nie liczyć ciał zmarłych towarzyszy. Czas płynie nieubłaganie, a oddalony o lata świetlne od innych ludzi Grace jest zdany wyłącznie na siebie. Ale czy na pewno?

PREMIERA: 5 maja

Autostopem przez Galaktykę. Edycja ilustrowana

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu to jubileuszowe wydanie kultowej książki Autostopem przez Galaktykę. Tytuł został wydany na cześć 42. rocznicy pierwszej publikacji. O czym opowiada książka Douglasa Adamsa?

Pewnego dnia młody Ziemianin Arthur dowiaduje się, że jego najbliższy przyjaciel jest kosmitą. Jakby tego było mało, Ziemia ma zostać wkrótce zniszczona, ponieważ znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady. Jak mu przekazuje beznamiętnie przyjaciel, informacja o tych planach została już dość dawno wywieszona w jakimś galaktycznym urzędzie na planecie Alfa Centauri, tyle że Ziemianie jej nie oprotestowali, co oznacza, że wyrazili zgodę.

Unicestwienie ojczystej planety oraz zagłada całego ludzkiego gatunku to dla Arthura dopiero początek niesamowitych przygód. Tuż przed katastrofą jego kosmiczny przyjaciel Ford zabiera go statkiem kosmicznym w podróż po Galaktyce. W jej trakcie zbiera materiały do nowej edycji kompendium wszelkiej znanej wiedzy, czyli przewodnika Autostopem przez Galaktykę. W trakcie tej niekończącej się podróży Arthur próbuje rozwiązać największą zagadkę kosmosu oraz odpowiedzieć na odwieczne pytanie o sens życia.

PREMIERA: 6 maja

Wieczna wolność – szukaj jej na TaniaKsiazka.pl

Wieczna wolność

Weteran William Mandella osiadł na pokrytej śniegiem planecie, zagospodarowanej specjalnie dla takich jak on. W wyniku ewolucji mieszkańcy Ziemi wytworzyli zbiorową świadomość nazywaną Człowiekiem i przejęli kontrolę nad nową ojczyzną Mandelli. Jej mieszkańcy uważani są za niebezpiecznych ze względu na swą niezależność, jednakże toleruje się ich w celu zachowania zróżnicowanej puli genów.

Taka egzystencja nie odpowiada Williamowi i jego kolegom-żołnierzom. Wpadają więc na genialny plan. Porywają kosmolot i ruszają w próżnię, by dać początek nowej ludzkiej rasie. Czy uda im się osiągnąć wolność i nadać nowy początek ludzkiej rasie?

PREMIERA: 18 maja

Majowe zapowiedzi sci-fi 2021. Katalizatorzy dostaniesz na TaniaKsiazka.pl

Katalizatorzy

Czwórka naukowców z drugiej połowy XXI wieku próbuje odkryć tajemnicę Odeonów. Muszą nawiązać kontakt z tymi istotami i odkryć ich największą tajemnicę – technologię umożliwiającą przekroczenie prędkości światła. Gra toczy się o najwyższą stawkę: przetrwanie ludzkości.

Nie wiadomo skąd pochodzi zagrożenie, trudno odróżnić przyjaciół od wrogów i umknąć z rąk mordercy. Jaki jest cel istnienia uniwersum zaopatrzonego w Wierzeje Czasu, czym jest Plan i – przede wszystkim – kim są Katalizatorzy? Co łączy bohaterów, których życie dzieli od siebie cały wiek? Zapinajcie pasy, bo przyszłość zaczyna się dziś.

PREMIERA: 19 maja

Które majowe zapowiedzi sci-fi 2021 wylądują w Twojej biblioteczce?