Złoty pocisk 2021- laureaci Złoty pocisk 2021

15 maja podczas Warszawskiego Festiwalu Kryminału ogłoszono wyniki konkursu Złoty Pocisk 2021, organizowanego przez magazyn literacko-kryminalny Pocisk. W trakcie transmisji live przeprowadzonej na fanpage’u magazynu, którą prowadził jeden z członków jury, Rafał Bielski, poznaliśmy nazwiska laureatów. Zobacz, do kogo powędrowały statuetki i nagrody finansowe.

Złoty Pocisk 2021

Złoty pocisk 2021

Konkurs Złoty Pocisk został ustanowiony w celu popularyzacji autorów i literatury kryminalnej. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszej powieści kryminalnej w czterech kategoriach: Najlepsza polska powieść kryminalna, Najlepsza zagraniczna powieść kryminalna, Najlepszy polski kryminał historyczny oraz Nagroda publiczności.

W konkursie Złoty Pocisk 2021 o zwycięstwie trzech lektur zadecydowało jury, w składzie: dr Adam Podlewski, Rafał Bielski, Iwona Krupińska, sekretarz, które obradowało pod przewodnictwem prof. dr hab. Tadeusza Cegielskiego. Nagroda publiczności została wyłoniona spośród głosów internautów.

Złoty pocisk 2021 – laureaci

Jakie książki z bogatego zbioru lektur, które pojawiły się na rynku wydawniczym w 202o roku, zostały nominowane w poszczególnych kategoriach konkursowych i które z nich najbardziej przypadły do gustu ekspertom oraz polskim miłośnikom kryminałów?

Najlepsza polska powieść kryminalna 2020

Zwycięska powieść: Gdziekolwiek spojrzysz, Jakub Szamałek, Wydawnictwo W.A.B.

Inne nominowane książki:

Najlepsza zagraniczna powieść kryminalna 2020

Zwycięska powieść: Jaskółki z Czarnobyla, Morgan Audic, Wydawnictwo Kobiece

Inne nominowane książki:

Najlepszy polski kryminał historyczny 2020

Zwycięska powieść: Wyspa Zero, Jarosław Sokół, Wydawnictwo Dolnośląskie

Inne nominowane książki:

Nagroda publiczności

Nagrodę publiczności otrzymała Magdalena Parys za retro kryminał pt. Książę nominowany również do nagrody za Najlepszy polski kryminał 2020.

****

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Ciebie natomiast zachęcamy do przeczytania nagrodzonych powieści.

Zobacz także: