FantasyKsiążki dla dzieciPolecamy

Małe Licho i babskie sprawki – nowa książka Marty Kisiel w październiku!

Małe Licho i babskie sprawki

Książki dla dzieci Marty Kisiel uwielbiają nie tylko dzieci. Jej pełne humoru opowieści o Małym Lichu i Bożku szturmem podbiły czytelnicze serca i serduszka. Już w październiku w księgarniach pojawi się najnowsza, już czwarta odsłona dość strasznych przygód połchłopca-półwidma-półgluta Bożydara Antoniego Jakiełłka — Małe Licho i babskie sprawki. Tym razem w życiu Bożka zamiesza pewna dziewczyna.

Małe Licho i babskie sprawki - fantasy dla dzieci od Marty Kisiel

Małe Licho i babskie sprawki — krasnoludki, widmowy tatuś i tajemnicze coś…

Jak ten czas leci! Bożek chodzi już to czwartej klasy! W szkole nie ma co liczyć na spokój. Kartkówki, matematyka i zalążek pierwszej miłości…

Tymczasem w domu wcale nie jest lepiej. Jak Bożek ma się uczyć, a Konrad pracować nad nową książką, kiedy krasnoludki ukradkiem sikają do mleka? Tsadskiel, no cóż, jest Tsadskielem i w organizacji korepetycji z liczenia, przechodzi nawet sam siebie. Z kolei Licho, ze swoim anielskim zamiłowaniem do porządku, zostaje kierownikiem spółdzielni mieszkaniowej.

Do tego jeszcze Szczęsny… Romantyczne porywy serca są w stanie ściągnąć go nawet z zaświatów.

Do niecodziennej codzienności Bożek miał czas, żeby jako tako przywyknąć, ale dziewczyna to coś całkiem innego. W tym całym zamieszaniu chłopiec nie zauważa, że coś jest bardzo, bardzo nie tak.

W szkolnych zakamarkach coś się przyczaiło i nie są to koty kurzu. Z tymi Licho rozprawiłoby się raz-dwa. To coś mrocznego i przerażającego. Coś groźniejszego i od zawiłości matematyki, i od pierwszej miłości, która przecież nieźle potrafi dać w kość. Bożek kolejny raz będzie musiał zmierzyć się ze złem. Jak sobie poradzi?

Małe Licho i babskie sprawki - książka dla dzieci

Groza i humor

Książki z serii Małe Licho to ciepłe, pełne fantazji opowieści dla dzieci. Znajdziecie w nich m.in. kochanego i nieco naiwnego anioła stróża, czorta, który kocha placuszki i z piekielnymi krewniakami ma niewiele wspólnego, mackowate potwory rodem z zaświatów (jeden z nich jest świetnym kucharzem). Do tego korowód duchów, mar i zjaw. Bywa strasznie, bywa też zabawnie i nie sposób się przy nich nudzić.

Premierę książki Małe Licho i babskie sprawki Marty Kisiel z ilustracjami Pauliny Wyrt zaplanowano na 27 października, ale można ją już zamówić w ramach przedsprzedaży w tym miejscu.

Sprawdź też: