Małe Licho i tajemnica Niebożątka – przyznajcie sami, jak można nie sięgnąć po książkę, która ma taki niezwykły tytuł? Jak można nie chcieć jej przeczytać, tym bardziej że jej autorką jest Marta Kisiel, pisarka fantasy, laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla? Małe Licho to powieść fantasy skierowana do nieco młodszych Czytelników. W księgarniach można ją dostać od 19 września.

Recenzja książki Małe Licho Marty Kisiel

Niebożatko, Niebożę, Bożęty, Bożek, Bożydar…

Recenzja książki Małe Licho Marty Kisiel

Ilustracja Pauliny Wyrt, materiał wydawcy

Głównym bohaterem nowej książki Marty Kisiel jest dziesięcioletni Bożek. Chłopiec mieszka wraz z mamą i dwoma wujami w niezwykłym domu. Dlaczego niezwykłym? Bo ludzie nie są jego jedynymi mieszkańcami. Od pierwszych dni życia Bożętemu towarzyszy Licho – pucołowaty anioł stróż. W domu mieszkają też m.in. niemieckie duchy i bardzo kochane potwory.

Chłopiec rośnie i jeden z wujków zauważa, że potrzeba mu towarzystwa normalnych rówieśników. Bożek musi stawić czoła prawdziwej szkole i innym dzieciom. A to wcale nie będzie łatwe dla kogoś, kto tak bardzo różni się od swoich szkolnych kolegów. Bożęty ma też tajemnicę, przez którą znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Recenzja książki Małe Licho

Recenzja książki Małe Licho Marty Kisiel

Ilustracja Pauliny Wyrt, materiał wydawcy

Małe Licho i tajemnica Niebożątka jest niezwykłą historią o tym, jak trudne jest dorastanie. To opowieść o tolerancji, potrzebie akceptacji, o miłości i przyjaźni. Marta Kisiel snuje piękną i wzruszającą historię, której towarzyszy wyjątkowa i klimatyczna ballada Goethego Król elfów. Jednak historia Bożka jest też mroczna i właśnie w tym tkwi wielka zaleta tej powieści. Przede wszystkim Małe Licho to opowieść o tym, jak wiele zalet tkwi w byciu innym niż wszyscy.

Warto zwrócić uwagę na piękne ilustracje Pauliny Wyrt, dzięki którym zarówno młodszy jak i starszy Czytelnik będzie mógł lepiej wyobrazić sobie całą historię.

Książkę Marty Kisiel czyta się z zapartym tchem. Pełno w niej zabawnych, wzruszających i mrożących krew w żyłach momentów. Jestem pewna, że ta magiczna powieść spodoba się też dorosłym czytelnikom.

Książkę Małe Licho i tajemnica Niebożątka możecie znaleźć tutaj.

 

Ocena Anety
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Małe Licho i tajemnica Niebożątka jest niezwykłą historią o tym, jak trudne jest dorastanie. To opowieść o tolerancji, potrzebie akceptacji, o miłości i przyjaźni. Marta Kisiel snuje piękną i wzruszającą historię, której towarzyszy wyjątkowa i klimatyczna ballada Goethego Król elfów. Jednak historia Bożka jest też mroczna i właśnie w tym tkwi wielka zaleta tej powieści.