Książka dla dzieci Zadie Smith - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka dla dzieci Zadie Smith to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarki. Choć do tej pory autorka poruszała bardziej poważne tematy, nie przeszkodziło jej to w stworzeniu czegoś dla najmłodszych czytelników. Warto tutaj wspomnieć, że Smith uważana jest za jedną z największych literackich sław XXI wieku, która specjalizuje się w literaturze współczesnej. Tym samym łatwo sobie wyobrazić, że nawet pozycja dla dzieci będzie niosła ze sobą ważne przesłanie i z pewnością zachwyci odbiorców. Poza tym najnowszy projekt pisarki powstał przy współpracy jej męża, Nicka Lairda. Jesteście ciekawi, co z tego wyszło? Koniecznie czytajcie dalej!

Książka dla dzieci Zadie Smith - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

fot. thebookseller.com

Książka dla dzieci Zadie Smith – kilka słów o najnowszej publikacji

Ilustracje do najnowszej książki pisarki stworzyła debiutantka, Magenta Fox. Światowa premiera publikacji pt. Weirdo przewidywana jest na 8 kwietnia 2021 roku. O czym będzie opowiadać? To historia kawii domowej (czyli świnki morskiej) o imieniu Maud. Bohaterka z niewyjaśnionych powodów codziennie nosi strój do judo. Tym samym nie wszyscy w jej otoczeniu to rozumieją i akceptują. Wkrótce bohaterka znajdzie się w zupełnie nowej i całkiem zagmatwanej sytuacji. Podejmując jednak odważne decyzje i doprowadzi do nieoczekiwanych spotkań. W związku z tym niebawem odnajdzie swoje miejsce i zaakceptuje własną odmienność.

Oto jak autorzy skomentowali najnowszy projekt: Cieszymy się, że możemy współpracować z Magentą, której ilustracje uwielbiamy. Ze wszystkich książek, które opublikowaliśmy, ta jest naszą ulubioną. Niech żyją wszystkie dziwaki!

Warto tutaj wspomnieć, że mąż pisarki również jest autorem. Ma on na koncie trzy powieści i cztery tomy poezji. Jednak obecnie to jego małżonka jest bardziej rozpoznawalna. Mimo to w jednym z wywiadów Nick Laird wspomniał, że w ogóle mu to nie przeszkadza. Oboje z Smith bardzo się wspierają i są pierwszymi czytelnikami i krytykami swoich nowych dzieł.

Jeśli tylko dowiemy się, kiedy i czy w ogóle książka dla dzieci Zadie Smith pojawi się w Polsce, damy wam o tym znać. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością pisarki, odsyłamy tutaj. Dajcie znać, czy czytaliście coś tej autorki!