Książki na lato dla dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Książki na lato dla dzieci to doskonała alternatywa spędzania wolnego czasu w wakacje. Jeśli pogoda nie sprzyja, za oknem deszcz, to nie ma nic wspanialszego niż sięgnięcie po interesujące pozycje, które w mig przeniosą maluchy w inną rzeczywistość. Poza tym z powodu koronawirusa w tym roku większość rodziców i opiekunów nie pośle swoich pociech na kolonie czy sportowe obozy. Tym samym przede wszystkim pojawia się ogromne wyzwanie, by ten czas zapełnić dzieciom pożytecznymi zajęciami. W związku z tym przychodzimy z pomocą. Wśród naszych dzisiejszych propozycji znajdziecie książki dla dzieci, które nie tylko bawią i wciągają od pierwszych stron, ale też uczą. Dzięki tym tytułom maluchy nie tylko rozwiną swoją kreatywność i wyobraźnię. Wyniosą z nich też sporo cennych lekcji. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Książki na lato dla dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Pan Widmowej Wyspy - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki na lato dla dzieci – Pan Widmowej Wyspy, seria Baśniobór. Nowe przygody

Seth Sorenson został skutecznie pozbawiony wszelkich wspomnień. W związku z tym nie wie, komu może zaufać i kim tak właściwie jest. Podstępem też zostaje zmanipulowany i doprowadza do zniszczenia tego, co przysięgał chronić. Tym samym jego siostra, Kendra, ma przed sobą niełatwe zadanie. Po pierwsze musi odnaleźć brata, po drugie wciąż walczy z ciemnymi mocami. Czy Seth i Kendra zdołają się odnaleźć i wspólnie pokonać mroczne siły?

Książki na lato dla dzieci – Najgorsze dzieci świata 2Najgorsze dzieci świata 2 - kup na TaniaKsiazka.pl

To aż dziesięć opowiadań o pięciu upiornych dziewczynkach i pięciu rozbestwionych chłopakach. Każde z nich nie cofnie się przed niczym, by zrobić kolejnego psikusa koleżankom i kolegom ze szkoły. Nie pominą nawet dyrekcji szkoły! A do tego ich żarty i drobne złośliwości przenoszą się także do domu. To opowieści o najgorszych gagatkach i utrapieńcach, jakich nosiła ziemia.

Książki na lato dla dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki na lato dla dzieci – Tajemnica piwnicy w bibliotece

Wiktor wraz z rodzicami i siostrą sprowadzili się do małego miasteczka. W związku z tym szuka sposobów na zabicie nudy, a przede wszystkim ucieczkę z tego miejsca. Niebawem dołącza do Bandy, która zamierza odkryć tajemnicę miejskiej biblioteki. Co ukrywają bibliotekarki? I czy siostra Wiktora zamieszana jest w sprawę?

Książki na lato dla dzieci – Mikołajek. Jedziemy na wakacjeKsiążki na lato dla dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Małego Mikołajka, który wraz z rodzicami mieszka we Francji, znają czytelnicy na całym świecie. Jego przygody rozbawią czytelników do łez. Tym razem tytułowy bohater rusza z rodziną na wakacje. Tata jednak postawił mu jeden warunek: może zabrać ze sobą tylko kilka ulubionych zabawek. Trwają negocjacje, tata Mikołajka jest nieugięty w pewnych kwestiach. Dlatego też chłopiec kombinuje, jak przemycić jeszcze kilka dodatkowych rzeczy.

Niezłe ziółko - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki na lato dla dzieci – Niezłe ziółko

Eryk z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, dlatego też cieszy się, że od teraz zamieszka ona z nimi. Poza tym nikt tak jak Babcia Malutka nie potrafi wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. Wkrótce jednak bohater będzie musiał zmierzyć się z wielką stratą. To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem, wiary w siebie i szacunku dla innych.

Książki na lato dla dzieci – Truskawkowe latoTruskawkowe lato - kup na TaniaKsiazka.pl

Dwunastoletnia Klara Koziołek i jej rodzice stanowią doskonały przykład kochającej rodziny. Nie wszyscy jednak mają to szczęście. Ponieważ nie każdemu trafia się w życiowym pakiecie czuła i wyrozumiała mama oraz dobry i mądry tata. Trudno dojrzewać samotnie, bez promyczka ciepłych słów i gestów. Jednak mamy lato, a latem wszystko może się zdarzyć!

Mądre bajki - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki na lato dla dzieci – Mądre bajki

Bohaterowie tej książki to dzieci i normalni ludzie. Obędzie się również bez przemocy, amoralnych zachowań i krzyków. Ponieważ autorka skupiła się przede wszystkim na tym, aby dzieci z jej książeczki mogły dowiedzieć się nieco więcej o przyjaźni, sile miłości, tolerancji, akceptacji, zrozumieniu dla innych, wierze w siebie i wartości, jaką niesie za sobą rodzina. To również okazja do konfrontacji z niełatwymi sprawami, takimi jak niesprawiedliwość i krzywda.