Tymek, czarny Kot i śpiące lwy hrabiego

Tymek, czarny Kot i śpiące lwy hrabiego to kolejna książka Sylwii Winnik z cyklu Czarny Kot. Wydawnictwo Frajda wydało moim zdaniem ciekawą alternatywę dla młodszych czytelników powieści detektywistycznych. Chociaż książka jest niewielkich rozmiarów, to z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom zagadek i historii, ponieważ akcja dzieje się na zamku w Mosznej. Pokrótce postaram się wprowadzić Was w temat.

Po zaginięciu niezwykłego kota, nasz bohater Tymek z rodzicami wybiera się na wycieczkę do wspomnianego wyżej zamku. Tam spotyka swoją przyjaciółkę, Tosię oraz wiewiórkę Basię. Całą grupą wpadają w wir przygód. Jak to możliwe, że Tymek widzi w lustrze swego kota? Czy hrabia Hubert von Tiele-Winckler naprawdę zawarł pakt z diabłem, żeby rozbudować swoje włości? Dodam do tego jeszcze podróż w czasie, ożywione gargulce i setki krasnoludków, zamieszkujących las. Muszę powiedzieć, że przyjaźń Tosi i Tymka zostanie wystawiona na próbę.

 

Tymek, czarny Kot i śpiące lwy hrabiego – recenzja książki

Myślę, że fani serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai powinni sięgnąć po serię Czarny Kot, aczkolwiek jednak proponuję zacząć od pierwszego tomu. Mam wrażenie, że kilka motywów mi umknęło, przez co ta historia nie porwała mnie do końca. Ale koniecznie muszę wspomnieć o przecudnych, przewspaniałych rysunkach!

Magia przeplata się tu z legendami o zamku w Mosznej, a myślę że książka może zainspirować do wycieczki i sprawdzenia, czy zamek rzeczywiście ma 99 wież i 365 pomieszczeń. 😉 Jeśli Wasze dzieci lubią fantastyczno-detektywistyczne książki, to sięgnijcie po ten tytuł.

Książkę Tymek, czarny Kot i śpiące lwy hrabiego znajdziecie tutaj.

Moja ocena
  • 7/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
  • 7/10
    Czy książka trzyma w napięciu? - 7/10
  • 7/10
    Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
7/10

Fragment recenzji

Tymek, czarny Kot i śpiące lwy hrabiego to kolejna książka Sylwii Winnik z cyklu „Czarny Kot”. Wydawnictwo Frajda wydało moim zdaniem ciekawą alternatywę dla młodszych czytelników powieści detektywistycznych. Chociaż książka jest niewielkich rozmiarów, to z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom zagadek i historii.