Odzyskanie czasu

Zanurz się w odmęty kosmosu, zawiłych spisków i osobistego heroizmu, który przekracza granice wyobraźni. Sprawdź recenzję książki Odzyskanie czasu autorstwa Bao Shu i zakochaj się w chińskiej fantastyce.

Witaj w uniwersum Problemu trzech ciał!

Jeśli widząc na okładce informację o Problemie trzech ciał, zastanawiasz się, jaki związek ma z Bao Shu, spieszę z pomocą. Odkupienie czasu to rozszerzenie epickiej sagi science fiction autorstwa Cixina Liu. Stworzony przez Bao Shu na bazie trylogii Problem trzech ciał, opublikowany z błogosławieństwem Liu, jest tytułem rozpatrującym konsekwencje zderzenia między ludźmi a kosmicznymi Trisolaranami.

Yun Tianming, znajdujący się w epicentrum międzygwiezdnej wojny, zdiagnozowany ze śmiertelną chorobą, zdecydował się na samobójstwo.

Los jednak zdecydował się pokrzyżować jego plany. Zamiast tego został zamrożony i wysłany w kosmos, gdzie został przechwycony przez Pierwszą Flotę Trisolaran.

Książkę Odzyskanie czasu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Po dziesięcioleciach nieludzkich tortur, wola Yun została złamana. Zdecydował się więc na współpracę z Obcymi, pomagając im podporządkować sobie ludzkość, by ostatecznie uchronić Ziemię przed zagładą.

Jako klon z regenerowanym, zdrowym ciałem, Yun znajduje się na wielowiekowym wygnaniu, uznany za zdrajcę przez własny gatunek. W miarę zbliżania się do końca swojego życia, niespodziewanie otrzymuje szansę na odkupienie.

Tym razem rekrutuje go byt znany jako Duch, by walczyć z zagrożeniem, które może unicestwić cały wszechświat. Yun jednak nie zamierza być znowu tylko narzędziem w rękach innych i snuje swoje własne, ambitne plany ratowania ludzkości.

Dlaczego warto przeczytać Odzyskanie czasu?

Yun Tianming, główny bohater powieści, to postać pełna sprzeczności. Jego decyzje moralne stawiają go w centrum wszechświatowego dylematu, w którym stawką są nie tylko losy Ziemi, ale całego kosmosu.

Jego mózg – wystrzelony w kosmos w kierunku obcej floty – stanowi zarówno symbol jego odosobnienia, jak i jedyny środek komunikacji z ludźmi.

Odzyskanie czasu to nie tylko sci-fi, ale także głęboka refleksja nad ludzką naturą i etyką w obliczu nieznanego. To powieść, która zmusza do myślenia i zostaje w pamięci na długo po zakończonej lekturze. Książka ta skłania do refleksji nad pytaniem: Czy można odpokutować za błędy przeszłości i czy możliwe jest autentyczne przebaczenie?

Jeśli lubisz książki, gdzie co chwila czeka na ciebie niespodzianka i każdy rozdział wywraca twoje dotychczasowe wyobrażenia do góry nogami, Odzyskanie czasu cię nie zawiedzie. Autorowi udało się utkać intrygę tak wielowątkową i złożoną, że trudno się od niej oderwać.

Nie przegap okazji, by zanurzyć się w ten kosmiczny labirynt pełen emocji, dylematów i niezapomnianych postaci. Sięgnij po Odzyskanie czasu i przekonaj się, czy Yun Tianming uda się odzyskać nie tylko czas, ale także ludzką godność i zaufanie. Stawka jest wysoka, ale odwrót na tym etapie nie wchodzi już w grę.

Jeśli zaintrygowała Cię fabuła książki Odzyskanie czasu, znajdziesz ją tutaj.

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Jeśli lubisz książki, gdzie co chwila czeka na ciebie niespodzianka i każdy rozdział wywraca twoje dotychczasowe wyobrażenia do góry nogami, Odzyskanie czasu cię nie zawiedzie. Autorowi udało się utkać intrygę tak wielowątkową i złożoną, że trudno się od niej oderwać.

Nie przegap okazji, by zanurzyć się w ten kosmiczny labirynt pełen emocji, dylematów i niezapomnianych postaci. Sięgnij po Odzyskanie czasu i przekonaj się, czy Yun Tianming uda się odzyskać nie tylko czas, ale także ludzką godność i zaufanie.