Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka oficjalnie został ustanowiony w 2013 roku i powstał z inicjatywy łódzkich przedszkoli. Obchodzimy go od tego czasu 20 września. Każdy, kto jest już rodzicem i ma pod swoim dachem pociechę, która właśnie rusza (lub niedawno ruszała) do przedszkola, wie, jak ogromne to wydarzenie. Stresują się rodzice – czy ich maleństwo na pewno sobie poradzi, czy trafi we właściwe ręce. Poza tym to również ogromne przeżycie dla dzieci – często to pierwszy raz, kiedy na dłużej rozstają się z rodzicami i spędzają czas w większym gronie dzieci i opiekunek, których nie znają.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Jednak Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które pokazuje również, że bycie przedszkolakiem to całkiem fajna sprawa. Z tej okazji stworzony został nawet hymn, który zna większość maluchów. W całej Polsce w placówkach organizowane są gry i zabawy dla podopiecznych, a sam Rzecznik Praw Dziecka wysyła specjalny list, adresowany do polskich przedszkolaków.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – polecamy książki dla dzieci

Jak jeszcze możecie uczcić ten dzień? Dla mnie to jasne – książkami. Ponieważ już od najmłodszych lat warto zaszczepiać w dzieciach miłość do literatury. A wspomniane święto to doskonała okazja, by zrobić pierwszy krok. Sprawdźcie zatem, na jakie nowości warto zwrócić uwagę. Dzięki tym propozycjom wasze dzieci oswoją się też z pierwszą wizytą w przedszkolu!

Leon w przedszkolu - kup na TaniaKsiazka.plLeon w przedszkolu

Poszukujecie zabawnego opowiadania, które pomoże waszym dzieciom postawić pierwsze kroki w przedszkolu? Chcecie, by przekonało się o tym, że w przedszkolu czeka dobra zabawa? Dobrze się składa. Leon przekona każde dziecko, że przedszkole jest super i można bawić w nim wyśmienicie bawić.

Co robią uczucia - sprawdź na TaniaKsiazka.plCo robią uczucia?

Pójście do przedszkola to emocjonujący moment dla dzieci i ich rodziców. W związku z ty to dobry moment, by zacząć rozmawiać o uczuciach. Ten ważny temat pomoże wam poruszyć właśnie ta książka. To zaproszenie kierowane do dzieci i rodziców do rozmów i rozmyślań o tym, co kryje się w każdym z nas.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Kolorowy potwór idzie do przedszkola

Okazuje się, że nie tylko dzieci chodzą do przedszkola. Teraz w szeregi przedszkolaków wstępuje także kolorowy potwór! Przekona on każde dziecko, że wizyta w przedszkolu może być bardzo ekscytująca. Ponieważ to nowi koledzy, nowa pani oraz nowe zajęcia.

Puc, Bursztyn i goście - kup na TaniaKsiazka.pl Puc, Bursztyn i goście

Trudno znaleźć kogoś, kto nie lubi psów. W tej książce to właśnie dwa futrzaki są głównymi bohaterami. Wiodą życie pełne psot i figli na spokojnej wsi. Jednak pewnego dnia Puca i Bursztyna odwiedzają niezwykli goście z Warszawy.

Ogólnopolski Dzień PrzedszkolakaW przedszkolu

Co robią dzieci w przedszkolu? Czego się uczą, jak się bawią? To świetna książka, która pomoże dzieciom oswoić się z wizytami w przedszkolu. Poza tym zawiera mnóstwo ruchomych obrazków, co sprawi, że nawet najbardziej oporny maluch zainteresuje się przygodami bohaterów.

Pola mówi PADA - kup na TaniaKsiazka.plPola mówi: Pada!

Kto powiedział, że w czasie deszczu dzieci muszą się nudzić? Główna bohaterka tej historii doskonale wie, co zrobić, kiedy za oknem pogoda nie dopisuje. Pola udowodni, że kałuże, parasole i kurtki przeciwdeszczowe to idealne wyposażenie, by dobrze się bawić podczas deszczu.