Zazi w metrze - kup na TaniaKsiazka.pl

Zazi w metrze to książka Raymonda Queneau, która dziś uważana jest za jedno z najważniejszych, współczesnych dzieł dwudziestowiecznej literatury francuskiej. W związku z tym trudno się dziwić, że taka pozycja doczekała się stosownego wznowienia. Na polskim rynku książka w odświeżonej odsłonie pojawiła się za sprawą Państwowego Instytutu Wydawniczego. Tym samym, jeśli do tej pory nie mieliście okazji sięgnąć po tę pozycję, dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać po tej historii? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zazi w metrze - kup na TaniaKsiazka.pl

Zazi w metrze – kilka słów o fabule książki

Warto tutaj wspomnieć, że w swoje powieści Queneau zachwyca stylem i bawi się językiem. Poddany dyscyplinie, ale i pełen gier, żonglerki wytartymi sloganami, kliszami, których pustkę obnaża. Zazi, będąc w nieustannym ruchu, ciągle z kimś dialogując, nieustannie znajduje się w metrze języka. Poza tym autor parodiuje przeróżne gatunki literackie. A swoich bohaterów pisarz umieścił w świecie, który jest na pograniczu jawy i snu. Do tego czytelnicy znajdą tu filozoficzną refleksję na temat prawdy i tożsamości.

Główną bohaterką powieści jest jedenastoletnia Zazi. Dziewczyna odwiedza Paryż, gdzie przyjeżdża do wujka z głębokiej prowincji. Największym marzeniem dziewczynki staje się przejażdżka metrem. Jednak okazuje się, że ten środek transportu zostaje wstrzymany przez strajk pracowników. Ostatecznie Zazi nie uda się przejechać metrem, ale wyniesie z tej podróży wiele cenniejszych doświadczeń.

Książka zyskała międzynarodowy rozgłos dzięki adaptacji filmowej, która powstała w 1960 roku. Za jej reżyserię odpowiedzialny jest mistrz francuskiej Nowej Fali, Louis Malle.

Wznowienie książki pt. Zazi w metrze jest już dostępna w sprzedaży na naszym rynku. Prezentowaną dziś pozycję znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury pięknej. I wszystkim tym, którzy poszukują nietuzinkowych i intrygujących pozycji. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie w tej historii coś dla siebie.

Koniecznie dajcie nam znać, czy znacie tę książkę. A może dobie pro macie zamiar po nią sięgnąć? Czekamy na Wasze opinie!