Martwy błękit - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Hej, hej! Miłośnicy polskich kryminałów, mamy coś specjalnie dla Was! Martwy błękit to książka, którą koniecznie musicie przeczytać, jeśli interesuje Was ten gatunek. Gwarantujemy, że powieść stworzona przez Krzysztofa Bochusa, dostarczy Wam mnóstwa emocji i zapadnie w pamięci na długo. O czym jest sama historia? Koniecznie czytajcie dalej, żeby dowiedzieć się więcej!

Martwy błękit – mroczna historia, wartka akcja i zaskakujące zakończenie

W Sopocie zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że ofiarą jest Saul Rottenberg, znany żydowski kolekcjoner i wyznawca Kabały. Wszystkie ślady wskazują, że popełnił on samobójstwo. Jednak bardzo szybko teza ta zostaje podważona. W makabrycznych okolicznościach zaczynają ginąć kolejni członkowie rodziny Rottenbergów. Sprawą zajmuje się radca kryminalny, Christian Abell, który postanawia ruszyć tropem bezwzględnych morderców. Jednak zanim podejmie właściwe działania, musi zmierzyć się z niecodzienną zagadką, pozostawioną mu przez pierwszą ofiarę – Saula Rottenberga.

Bardzo szybko okazuje się, że sprawa nie jest ani łatwa, ani oczywista. Dotarcie do prawdy, spycha śledczego na drogę pełną niebezpiecznych przeszkód. Trudno znaleźć oczywiste i pewne odpowiedzi na mnożące się pytania. Czy chodziło o pieniądze, czy o coś znacznie więcej? Czy właściciele dzisiejszego Grand Hotelu mają na sumieniu ludzkie życie, a ich inwestycja powstała dzięki potężnym łapówkom?  A może Christian Abell szuka w niewłaściwym miejscu? A co jeśli to Kabała i jej święte litery są kluczem do rozwiązania tej tajemniczej zagadki?

Bohater nie ma łatwego zadania. Oprawcy wciąż zdają się być o krok przed nim. Ktoś starannie niweczy wszystkie osiągnięcia Abella, obracając je w nicość. Czy uda mu się rozwikłać sprawę brutalnych morderstw, nim sam stanie się ofiarą?

Krzysztof Bochus stworzył niezwykle zajmującą historię, osadzoną w mrocznym klimacie lat trzydziestych. Cała akcja rozgrywa się na tle niemieckiego Pomorza, gdzie historyczne wydarzenia kładą się długim cieniem na śledztwo prowadzone przez Christiana.

Książkę pt. Martwy błękit znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom nietuzinkowych, kryminalnych historii. Gwarantujemy, że zadowoli ona nawet najbardziej wymagających odbiorców. Koniecznie sprawdźcie to sami!