ReportażeZapowiedzi i nowości

Matki – Kamil Ziółkowski, Ewa Krasoń: opowieść na faktach

Matki, opowieść na faktach to efekt współpracy Kamila Ziółkowskiego i Ewy Krasoń. Książka ta zainteresuje przede wszystkim osoby, którym bliski jest problem uzależnień. Ale nie tylko. Ten projekt to malowniczy kolaż kilku niezwykle poruszających historii. Lektura więc przypadnie do gustu każdemu, kto poszukuje w literaturze powiewu świeżości i nowych doświadczeń.

Matki Kamil Ziółkowski Ewa Krasoń

Matki – losy głównych bohaterek

Jak już zostało wspomniane, odbiorcy będą mieli okazję zapoznać się z kilkoma prawdziwymi historiami. Losy głównych bohaterek splatają się w ciasny warkocz wydarzeń i wspólnych doświadczeń. A wszystko to za sprawą dwóch niepodważalnych podobieństw, które je łączą: wszystkie są Polkami, żyjącymi na emigracji w Stanach Zjednoczonych. I wszystkie zmagają się z tym samym problemem – ich dzieci są uzależnione od narkotyków.

Popychane bezradnością lądują w ośrodku, gdzie biorą udział w programie terapeutycznym skierowanym do rodziców i dzieci. A dzięki temu zyskały siłę, by walczyć nie tylko o dzieci, ale także o siebie i swoją rodzinę.

Matki na emigracji

Książka we wspaniały sposób ukazuje główne bohaterki, jako matki pełne oddania. Kobiety te muszą codziennie stawiać czoła swoim słabościom i walczyć z mylnym instynktem. A ponadto opowieść ta to również świetny obraz Polaków żyjących w USA – przybyłych tam „za chlebem”. Czytelnik ma szansę zapoznać się z barwną charakterystyką ów społeczności. I co najważniejsze, wszystkie opowiedziane historie i losy bohaterek oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Niesie więc za sobą ogromną wartość merytoryczną, gdyż zawiera zapisy z prawdziwych terapii grupowych dla osób uzależnionych od narkotyków.

Jeśli zaś szukacie wciągającej opowieści o przyjaźni, zmaganiach z przeciwnościami losu i bezgranicznej miłości, to pozycja idealnie nada się także i dla was.

Książkę pt. Matki znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!