Mikołajki dla dzieci

Mikołajki dla dzieci to oczywiście kolejna już odsłona naszych zestawień z książkowymi propozycjami na prezent. Tym samym dziś przygotowaliśmy kilka tytułów, które zainteresują czytelników w wieku od 6 do 8 lat. Są to oczywiście pozycje, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim także uczą i poszerzają wiedzę i horyzonty. Ponieważ, jak się okazuje, nawet książki dla najmłodszych mogą nieść ze sobą ważne przesłania, dostosowane oczywiście do wieku odbiorcy. Wśród prezentowanych dziś lektur znajdziecie zarówno rozczulające, ciepłe świąteczne historie, jak i porywające czy pouczające opowieści. Poza tym wszystkie wybrane książki są już dostępne w sprzedaży. Jesteście gotowi? W związku z tym zaczynamy!

Mikołajki dla dzieci

Mikołajki dla dzieci – sprawdź na TaniaKsiazka.plMikołajki dla dzieci – Śmieci

Dzięki tej książce wasze pociechy dowiedzą się wszystkiego o śmieciach. Poza tym nauczą się, jak walczyć z ich nadmiarem, by uchronić naszą Ziemię przed ekologiczną katastrofą. W środku znajdziecie przepiękne i sugestywne Śmieciilustracje.

W dawnych czasach nie wszystko trafiało do kosza, a większość odpadków udawało się przetworzyć. Jak więc obecnie ograniczyć ilość produkowanych śmieci? I czy recykling rozwiąże problem ich nadmiernej ilości? A może da się prowadzić życie całkowicie bezśmieciowe (zero waste)? Sprawdźcie to!

Idą święta - kup na TaniaKsiazka.plMikołajki dla dzieci – Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Czy można wyobrazić sobie zimę bez Bożego Narodzenia, pełnego zapachów, smaków i niezapomnianych tradycji? Nie! Mikołajki dla dzieciAle czy rzeczywiście wszystkie je znacie i czy są takie same na całym świecie? Przekonajcie się!

 Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania, jak: dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Po co ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze szklane bombki? Dlaczego buduje się bożonarodzeniowe szopki? Poza tym przeczytacie tu także o świątecznych roślinach, pierwszej gwiazdce, a nawet o Ebenezerze Scrooge`u i Dziadku do Orzechów.

Mikołajki dla dzieci – Tajemnica srebra

Tajemnica srebra - kup na TaniaKsiazka.plAkcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

Przed kościołem w Valleby prowadzone są prace wykopaliskowe. Ponieważ archeolodzy muszą zbadać teren przed położeniem nowych rur. Niektórzy mieszkańcy miasteczka są przeciwni wykopaliskom, a inni nadmiernie się nimi interesują. W nocy ktoś nielegalnie odwiedza wykop, zostawiając liczne ślady. Kto i w jakim celu to zrobił, zwłaszcza że raczej nic nie zginęło? I co mają z tym wspólnego nowe kalosze pastora?

Gabinet zoologii - zobacz na TaniaKsiazka.plMikołajki dla dzieci – Gabinet zoologii

Książka składa się z dziesięciu rozdziałów, prezentujących poszczególne ekosystemy. W każdym znajduje się opis Mikołajki dla dzieci danego środowiska, czarno-biały przewodnik po występujących w nim gatunkach zwierząt oraz duże barwne ilustracje do oglądania przez kolorowe filtry. Efektowny album o zwierzętach dziennych i nocnych w dziesięciu fascynujących miejscach na Ziemi. Spójrzcie przez kolorowe soczewki, aby odkryć ich sekrety!

Mikołajki dla dzieci – Grudniowy gość

Grudniowy gość - kup na TaniaKsiazka.plWypełniona oczekiwaniem opowieść w 24 rozdziałach. Do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!

Kiedy do mieszkania Marty, jej rodziców i młodszego brata wprowadza się Yusuf, Marta nie jest zachwycona. W dodatku sytuacja staje się z dnia na dzień coraz bardziej nieznośna. Nie dość, że Marta musiała odstąpić małomównemu kuzynowi swój pokój, to za chwilę może też przez niego stracić przyjaciółki. Wszystko się zmienia, gdy Yusuf zabiera Martę do pobliskiego lasu i wyjawia jej pewną tajemnicę.