Młodzieżowe książki o miłości

14 lutego obchodzimy święto zakochanych, dlatego to świetna okazja, aby sięgnąć po młodzieżowe książki young adult, które pokazują jak piękna i zarówno trudna potrafi być miłość. Wśród propozycji znajdziecie książki, które poruszają do łez i wywołują uśmiech na twarzy. Sprawdźmy, jakie tytuły idealnie wpasują się w walentynkowy klimat.

 

Trzy kroki od siebie, Mikki Daughtry

Trzy kroki od siebie

Jedną z najlepiej ocenianych książek o miłości young adult jest pozycja „Trzy kroki od siebie” Mikkiego Daughtry.

To powieść o dwojga nastolatków, których połączyło ogromne uczucie. Jedyną, jak i zarówno największą przeszkodą jest to, że ze względu na swój zły stan zdrowia nie mogą się dotknąć.

Jedyną szansą na przeżycie Stelli jest przeszczep płuc, dlatego jej życie kręci się wokół choroby, pobytów w szpitalu, ciągłego przyjmowania leków i oczekiwania na ten jeden, ważny telefon, który może ją uratować.

Z kolei Will stracił nadzieję na wyleczenie i postanowił, że gdy osiągnie pełnoletność, opuści szpital i wyruszy w daleką podróż. Oboje wiedzą, że nie mogą przebywać w swoim towarzystwie, jednak wspólne rozmowy podnoszą ich na duchu, a jednocześnie zacieśniają ich więź.

Wiedzą, że każda najmniejsza bliskość może stanowić dla nich ryzyko zakażenia, a w najgorszym wypadku śmierć. Czy okropny los nastolatków powstrzyma ich przed wielkim uczuciem? Czy zaryzykują w imię miłości?

Książka dostępna jest tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/trzy-kroki-od-siebie-mikki-daughtry-p-1222006.html

 

Lepiej niż w filmach, Lynn Painter
Lepiej niż w filmach

Kolejną książką young adult o miłości jest powieść autorstwa Lynn Painter „Lepiej niż w filmach”.

Liz Buxbaum miała własny scenariusz miłosny, oczekiwała romantycznej historii prosto z komedii romantycznej.

Dziewczyna już dawno oddała swoje serce Michaelowi, który wyjechał, kiedy byli młodsi. Chłopak wraca do miasta, a Liz jest w stanie zrobić wszystko, aby ponownie ją zauważył. Postanowiła nawet zaprzyjaźnić się ze swoim sąsiadem i wrogiem Wesem Bennetem, z którym koleguje się jej ukochany.

Jednak nic nie idzie zgodnie z jej planem. Okazuje się, że im więcej czasu spędza z Wesem, tym bardziej zaczyna się z nim dogadywać. Dziewczyna jest zaskoczona, że naprawdę lubi przebywać w jego towarzystwie.

Czy Liz będzie w stanie zmienić swoje miłosne plany?

Książka dostępna jest tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/lepiej-niz-w-filmach-lynn-painter-p-1671471.html

 

11 papierowych serc, Kelsey Hartwell

11 papierowych serc

Na liście young adult nie mogło oczywiście zabraknąć bestsellera autorstwa Kelsey Hartwell „11 papierowych serc”.

Ella nie narzekała na swoje poukładane życie do momentu, w którym uległa wypadkowi samochodowemu. Po tym traumatycznym przeżyciu traci pamięć, a także wspomnienia ze swojej przeszłości.

Dziewczyna jest zagubiona, nie ma pojęcia, dlaczego zerwała swój dotychczasowy związek. Trudna sytuacja sprawia, że oddala się od swojej rodziny i przyjaciół, którzy próbują otoczyć ją opieką.

Bohaterka zaczyna otrzymywać tajemnicze papierowe serca od wielbiciela, który zna zaskakująco dużo informacji z jej życia. 11 serc zawiera wskazówki, które mają jej pomóc w przypomnieniu sobie przeszłości. Ella wyrusza w tę spontaniczną podróż, aby dowiedzieć się kim tak naprawdę jest. Czy dowie się, kto skrywa się za sekretnymi wiadomościami? Czy uda jej się uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania?

Książka dostępna jest tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/11-papierowych-serc-kelsey-hartwell-p-1640658.html

 

Tysiąc pocałunków, Tillie Cole
Tysiąc pocałunków

Mówiąc o święcie zakochanych, nie można pominąć jednej z najbardziej romantycznych historii yoyng adult, czyli „Tysiąc pocałunków” autorstwa Tillie Cole.

Poppy i Rune od dziecka byli nierozłączni i marzyli o wspólnej przyszłości. Jednak los postanowił ich rozdzielić, przez co oboje dorastali na dwóch różnych kontynentach z nadzieją, że jeszcze się spotkają.

Rune wraca do rodzinnego miasteczka Blossom Grove w Norwegii. To właśnie tam poznał miłość swojego życia. Chłopak mocno przeżył to, że Poppy zerwała z nim kontakt, nie potrafił zrozumieć tego, co się stało.

W końcu ich drogi ponownie się łączą, wracają do wspólnych wspomnień, dzielą się doświadczeniami i tysiącami pocałunków. Życie przypomina bajkę. Jednak kiedy Rune dowie się, co skrywa przed nim ukochana, jego serce ponownie rozleci się na milion kawałków.

Książka dostępna jest tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/tysiac-pocalunkow-tillie-cole-p-1666328.html

 

Jeszcze raz zaufaj, Aleksandra Muraszka
Jeszcze raz zaufaj

Ostatnia książka young adult idealna na Walentynki to „Jeszcze raz zaufaj” autorstwa Aleksandry Muraszki.

Ellie pragnie zacząć wszystko od nowa w nowym miejscu, gdzie nikt nie będzie jej znać ani oceniać. Dziewczyna mierzy się z demonami przeszłości i atakami paniki, co zdecydowanie utrudnia jej codzienne funkcjonowanie. Skrywa w sobie wiele tajemnic, których nie jest w stanie sama udźwignąć. Potrzebuje bratniej duszy, która przywróciły jej nadzieję i chęci do życia.

Asher zmaga się z własnymi rodzinnymi tragediami. Zbyt szybko musiał dorosnąć, pozbawiony uczucia, opieki i bezpieczeństwa. Chłopak już dawno stracił wiarę i nadzieję aż do momentu, gdy w jego życiu pojawiła się Ellie. Dziewczyna sprawia, że szara rzeczywistość nabiera kolorów, a w Asheru zaczynają odradzać się uczucia.

Czy dwoje młodych ludzi, którzy przeszli tak wiele, będą w stanie pomóc sobie nawzajem? Czy splot ich problemów i przykrych wydarzeń będzie dla nich trudnych do udźwignięcia?

Książka dostępna jest tutaj:  https://www.taniaksiazka.pl/jeszcze-raz-zaufaj-aleksandra-muraszka-p-1729087.html