Młodzieżowe zapowiedzi i nowości

Młodzieżowe zapowiedzi i nowości to idealne zestawienie dla wszystkich miłośników tego typu książek. Jeśli zatem interesujecie się tytułami zaliczanymi do Young Adults, koniecznie sprawdźcie nasze dzisiejsze propozycje.

Młodzieżowe zapowiedzi i nowości

Wśród prezentowanych książek znajdziecie nie tylko gorące nowości, ale także tytuły, które dopiero pojawią się na polskim rynku. Poza tym oprócz zagranicznych bestsellerów traficie tu również na rodzime perełki. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco zachęcić Was do zapoznania się z przygotowanym dziś zestawieniem młodzieżowych nowości i zapowiedzi. Gotowi? Zaczynamy!

Młodzieżowe zapowiedzi i nowości – maj 2019

Killer T

Killer T - kup na TaniaKsiazka.plHarry i Charlie są nastolatkami, którzy poznają się tuż przed końcem znanego nam świata. Nieśmiały i introwertyczny chłopak z zamiłowaniem do dziennikarstwa i wygadana dziewczyna z ubogiej rodziny, która została wrobiona w zamach na szkolną gwiazdę futbolu. Oboje dorastają w świecie, w którym modyfikacje genetyczne są wciąż nielegalne, ale popularniejsze od narkotyków. Tym samym wystarczy proste laboratorium w garażu, aby móc pokonać ciężką chorobę, zwiększyć możliwości mózgu, cieszyć się nieskazitelnie pięknym ciałem, a nawet zaplanować płeć przyszłego dziecka. Niestety w niewłaściwych rękach tania technologia modyfikowania genów staje się najbardziej niebezpieczną bronią w dziejach ludzkości.

Killer T to sztuczny wirus o śmiertelności rzędu dziewięćdziesięciu procent. Terroryści, którzy go stworzyli, domagają się miliarda dolarów w zamian za antidotum. To zachęca kolejnych szantażystów do pracy nad kolejnymi szczepami niebezpiecznych wirusów.

Książka dostępna od 29 maja 2019 roku.

Chłopak, który otworzył drzwi do wszechświata

Chłopak, który otworzył drzwi do wszechświata - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Głównym bohaterem powieści jest Cliff Hubbard, ofiara losu. Dosłownie. W liceum, w Happy Valley, do którego uczęszcza, nazywają go Neandertalczykiem. Ponieważ jest wysoki i masywny. Poza tym nie ma przyjaciół i mieszka na osiedlu przyczep kempingowych. Jego życie znacznie się pogorszyło po samobójczej śmierci brata. Chłopak najbardziej na świecie nienawidzi Aarona Zimmermana. To uwielbiany przez wszystkich rozgrywający szkolnej drużyny. Aaron wraca do szkoły po otarciu się o śmierć i zachęca wszystkich, by ich placówka stała się przyjaznym miejscem. I jak się okazuje, pomóc mu w tym może tylko Neandertalczyk.

Ku własnemu zaskoczeniu, Cliff zgadza się na współpracę. Wkrótce, kiedy chłopcy zaczynają skreślać kolejne zadania z listy, bohater czuje, że bierze udział w czymś znaczącym. Jednak naprawianie relacji w szkole wcale nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. W końcu Neandertalczykowi wydaje się, że dopiął swego. Wtedy też wychodzi na jaw, że jego misja była znacznie ważniejsza, niż mu się wydawało.

Książka dostępna w sprzedaży.

Vicious. Nikczemni

Vicious. Nikczemni - zobacz na TaniaKsiazka.plGłównymi bohaterami są Victor i Eli, którzy poznali się na studiach. Oboje byli genialni, aroganccy i zdolni. Tym samym od początku zauważyli w sobie tę samą, wielką ambicję. W ciągu ostatniego roku zajęć wspólnie zainteresowali się badaniami nad adrenaliną. Ponadto mnóstwo uwagi poświęcili też doświadczeniom bliskimi śmierci i pozornie nadprzyrodzonym zdarzeniom. To wszystko ujawniło, że w odpowiednich warunkach można rozwinąć w sobie nadzwyczajne zdolności. Kiedy jednak ich prosta teoria naukowa zamienia się w poważny eksperyment, sprawy zaczynają się komplikować.

Mija dziesięć lat i Victor ucieka z więzienia. Jego celem jest znalezienie byłego przyjaciela. W podróży towarzyszy mu znajomy z celi, Mitch, a na ich drodze staje Sydney. Ranna dziewczyna, której powściągliwa natura skrywa niejedną tajemnicę. Wrogowie uzbrojeni w straszliwą moc, napędzani wspomnieniem zdrady i straty, wyznaczyli kurs zemsty. Kto przeżyje pełne nienawiści starcie?

Książka dostępna w sprzedaży.

 Klan

Klan - kup na TaniaKsiazka.pl Siedemnastoletnia wojowniczka Eelyn walczy u boku swoich pobratymców z plemienia Aska w odwiecznej wojnie z plemieniem Riki. Tym samym jej życiem rządzą proste zasady: walczyć i przetrwać. Jednak pewnego dnia na polu bitwy Eelyn spotyka swojego brata, walczącego po stronie wroga. Brata, którego śmierć widziała na własne oczy pięć lat wcześniej.  Świadoma jego zdrady, musi przeżyć zimę w górach jako niewolnica Riki. W wiosce, gdzie każdy jest jej wrogiem. Jednak, kiedy wioskę Riki najeżdżają bezlitośni wrogowie rodem z legend, Eelyn musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by wrócić do swoich. Aby tego dokonać, musi zaufać Fiskemu, przyjacielowi jej brata.

Oboje będą zmuszeni dokonać niemożliwego – zjednoczyć zwaśnione klany, by stawić czoła wspólnemu wrogowi. Napędzana miłością do swojego klanu i rodzącym się w niej uczuciem do Fiskego, Eelyn stawi czoła własnej definicji lojalności i rodziny.

 Książka dostępna w sprzedaży.

Rado Boy

Rado Boy - zobacz na TaniaKsiazka.plKamil przygotowuje się do matury w prywatnym liceum. Jest dobrym uczniem i atrakcyjnym chłopakiem, któremu pozornie niczego nie brakuje. Mimo to cierpi. Mieszka z rygorystyczną babcią, ponieważ matka nie ma dla niego czasu, a ojciec dawno przepadł bez wieści. Od samotności ucieka w świat marzeń, muzyki i poezji. Latami dręczony przez Kubę, lidera szkolnych koszykarzy, stara się przetrwać i nie ulec pragnieniu śmierci. Poza tym przy życiu trzyma go niewytłumaczalna potrzeba odnalezienia ojca.

Wszystko zmienia spotkanie Kamila z młodym poetą-celebrytą, Wojciechem Gierdoniem. Nieoczekiwana znajomość staje się początkiem nowego życia, pełnego nieznanych uczuć i zaskakujących wydarzeń. Choć często katastrofalne w skutkach, sprawią one, że Kamil nie tylko odkryje mroczne tajemnice własnej rodziny, w której nikt nie jest tym, za kogo się podawał. Zostanie też zmuszony do zmierzenia się z niełatwą prawdą o sobie.

Książka dostępna w sprzedaży.

Save you

Save you - kup na TaniaKsiazka.pl Świat Ruby wali się, kiedy dziewczyna widzi zaćpanego Jamesa i to w objęciach Elaine. Bohaterka nie wie jednak, że chłopak próbuje uporać się z gigantyczną tragedią. Ponieważ jego matka nagle zmarła, a ojciec zabronił mu mówić o tym komukolwiek. Póki nie ukaże się oficjalna informacja.

Ruby jest w rozsypce, a James ucieka od rzeczywistości. Natomiast jego siostra usiłuje się w tym wszystkim jakoś odnaleźć, by ratować brata i nową przyjaciółkę. Poza tym James uparcie stara się odzyskać Ruby. Oboje zdają sobie sprawę, że to, co się między nimi wydarzyło, było za szybko, za mocno, za nagle – i teraz, powoli, poznają się od nowa. Wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze, że happy end dla tej pary jest tuż-tuż… Wtedy jednak pojawia się ojciec Jamesa. Mężczyzna chce raz na zawsze pozbyć się Ruby. W związku z tym przesyła dyrektorowi Maxton Hall podrasowane zdjęcia Ruby i Grahama, nauczyciela, z którym ich przyjaciółka Lydia jest w ciąży. Ponieważ ojciec Jamesa chce skompromitować dziewczynę i wykreślić ją z życia syna. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak poważne konsekwencje jego czyn będzie miał dla całej rodziny.

Książka dostępna w sprzedaży.

Uciekinier

Uciekinier - sprawdź na TaniaKsiazka.plCzternastoletni Shif to zwykły chłopak, który chodzi do szkoły, lubi matematykę i grę w szachy. Ale pewnego dnia w drzwiach jego rodzinnego domu stają uzbrojeni żołnierze. Od tego momentu nic już nie jest takie jak przedtem. Shif i jego najlepszy przyjaciel, Bini, muszą uciekać przed przymusowym wcieleniem do armii, podczas gdy cały kraj ogarnia wojna. Złapani, trafiają do nieludzkiego więzienia na pustyni. Czeka ich mordercza wędrówka, spotkanie z handlarzami ludźmi, a w końcu walka o życie na przeładowanej łodzi, którą uciekają uchodźcy. Ponieważ tylko ci, którzy przeżyją, ocalą pamięć o innych

Książka dostępna w sprzedaży od 9 maja 2019 roku.

Świątynia, kontynuacja Zmorojewa (nowe wydanie)

Świątynia - kup na TaniaKsiazka.plMroczne wydarzenia poprzedniego lata zaczynają się zacierać w pamięci Anki i Tytusa, gdy w Głuszycach znów coś zaczyna się dziać. Tym razem o wsi robi się głośno z powodu tajemniczego uzdrowiciela, Adama Kropińskiego, do którego ciągną pielgrzymki liczących na uleczenie. Z lasu zwanego Świątynią wyłania się stary, wiktoriański dom, w którym dochodzi do podejrzanych cudotwórczych zjawisk. Tymczasem „złe oko” czuwa, czeka na okazję, by otworzyć drzwi pomiędzy światem Obserwatora Jasności a Strażniczką Ciemności. Tym samym powoli staje się jasne, że nadchodzi wielka katastrofa. I zdaje się, że wszystko już stracone. Chudy nastolatek, który walczyć potrafi tylko w grach komputerowych i jego przebojowa przyjaciółka po raz kolejny wikłają się w bezwzględną walkę Dobra ze Złem.

Książka dostępna w sprzedaży.