Top 7 Reportaży - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ostatni czas nauczył nas podróżować bez wychodzenia z domu. Okazało się również, że poznawać świat i inne kultury można sprawnie za pomocą przejmujących reportaży. Jednak literatura faktu to nie tylko relacje z dalekich zakątków naszego globu. Autorzy w tej dziedzinie nierzadko poruszają trudne tematy, związane z psychologią, nauką czy wiarą. Jedno jest pewne, literatura non-fiction zawsze budzi ogromne emocje, ponieważ historie przedstawione w książkach wydarzyły się naprawdę. I nie zawsze są to radosne opowieści.

Top 7 wśród reportaży, które dziś prezentujemy, to przede wszystkim nowości dostępne już na naszym rynku. Nie zabraknie tu jednak też kilku zapowiedzi. Poszukujecie reportaży, których autorzy nie boją się trudnych lub nietypowych tematów? Koniecznie sprawdźcie dzisiejsze propozycje!

Top 7 Reportaży - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Pandemia kłamstw - kup na TaniaKsiazka.plTop 7 wśród reportaży – Pandemia kłamstw

To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, których interesuje sytuacja związana z COVID19. Autorka, wybitna badaczka naukowa, jako pierwsza zaczęła mówić głośno o nieprawidłowościach w badaniach nad wirusami i szczepieniami. Jednak jej odkrycia przestały podobać się wielkim koncernom i politykom, pod których to dostosowuje się obecnie praktyki naukowe, leczenie i metody badań. Liczy się tylko interes wielkich oraz międzynarodowy biznes. Na czym polega korupcja w nauce i co nam przez to grozi? Tego dowiecie się właśnie z tej pozycji.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Top 7 wśród reportaży – zobacz na TaniaKsiazka.plTop 7 wśród reportaży – DyrdyMarki

Jesteście ciekawi, jak wyglądała droga zawodowa Marka Niedźwieckiego? Największą popularność przyniosła mu praca, jako prezenter w Programie III Polskiego Radia. W tej książce zdradza kilka interesujących faktów ze swojego życia, nie tylko tego na antenie. Poza tym czytelnicy znajdą tu kilka słów o muzyce i ciszy czy o PRL-u i współczesności. Ponadto nie zabraknie tu opowieści o niezwykłych podróżach, ale też zwyczajnej codzienności.

Książka już dostępna.

Tajemnica eksplodujących zębów - kup na TaniaKsiazka.plTop 7 wśród reportaży – Tajemnica eksplodujących zębów

Zaskakujący tytuł? Wyobraźcie sobie zatem, co znajdziecie w środku! Autor dociera do tajemniczych i nietuzinkowych medycznych zagadek, które niegdyś trapiły lekarzy. Nie zabraknie tu pasji i humoru, kiedy zacznie snuć opowieści o niezwykłych chorobach oraz niedorzecznych kuracjach i przerażających operacjach. W część z tych historii aż trudno uwierzyć! Ale tak, miały one miejsce naprawdę i rysują wiedzę (lub niewiedzę) dziewiętnastowiecznych medyków.

Książka już dostępna.

Władcy strachu - sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 7 wśród reportaży – Władcy strachu

Doktor Julie Roberts, antropolożka, w 2008 roku odnalazła pod schodami sierocińca Haut de la Garenne fragment dziecięcej czaszki. Był to już kolejny miesiąc poszukiwań dowodów na to, że na terenie ośrodka dochodziło do wykorzystywania i mordowania dzieci. Jej odkrycie zapoczątkowało całą lawinę wydarzeń. Trudno było już ukryć fakt, że sierociniec na Jersey był rajem dla pedofilów. A w tuszowaniu tego faktu brała misternie skonstruowana siatka wzajemnych powiązań i zależności oraz przestępstw.

Książka już dostępna.

Top 7 wśród reportaży – sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 7 wśród reportaży – OK, amen

Nina Solomin, choć po sąsiedzku żyła z ultraortodoksyjnymi Żydami, przez długi czas nie miała okazji poznać ich bliżej. Jednak któregoś dnia chasydzi sami zapukali do jej drzwi i był to początek jej fascynującej przygody poprzez tę niezwykle hermetyczną grupę społeczną. W swoim reportażu autorka oddaje głos gościom, którzy opowiadają o życiu w tej zamkniętej społeczności.

Książka już dostępna.

Szramy - kup na TaniaKsiazka.plTop 7 wśród reportaży – Szramy

Polska zajmuje, niechlubne, drugie miejsce w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19. roku życia. Dziecięca psychiatria w naszym kraju jest w opłakanym stanie. Młodzi ludzie, którzy potrzebują pomocy, nie dostają jej na czas. Życie w niewielkich społecznościach wiąże się z napiętnowaniem młodych, którzy borykają się z różnymi problemami. W końcu nie wytrzymując presji środowiska, napiętnowania i braku zrozumienia od bliskich, decydują się na najgorsze. Kto jest temu winny?

Książka dostępna od 16 września 2020 roku.

Czego oczy nie widzą - zobacz na TaniaKsiazka.plTop 7 wśród reportaży – Czego oczy nie widzą

Zastanawialiście się kiedyś, czy świat, który widzimy, istnieje naprawdę? A właściwie widzimy go oczami, czy jednak mózgiem? I czego komputery mogłyby nauczyć się od ptaków? Odpowiedzi na te oraz wiele więcej pytań znajdziecie właśnie w tym reportażu. Autor gwarantuje czytelnikom niezwykle fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu. I udowadnia, że świat, widziany przez nas na pierwszy rzut oka nie jest identyczny z tym, który nas otacza!

Książka dostępna od 16 września 2020 roku.