Literatura obyczajowaPolecamyZapowiedzi i nowości

Melodia mgieł dziennych – Marta Bijan – premiera 14.10.2020

Melodia mgieł dziennych - Marta Bijan

Już 14.10.2020 nakładem Wydawnictwa MOVA ukaże się debiut fabularny Marty Bijan. Książka Melodia mgieł dziennych to kolejny dowód na różnorodność wyrazu artystycznego dwudziestoczterolatki. Autorka przenosi czytelnika do hipnotyzującej Warszawy pełnej dźwięków i wprowadza we wciągający świat muzyki, sztuki i… uzależnień.

Melodia mgieł nocnych. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Melodia mgieł dziennych w rytmie uwikłania

Melodia mgieł dziennych to powieść o złudzeniach i bezlitosnym świecie show-businessu, w którym sztuka już dawno zeszła na dalszy, prawie nic nieznaczący plan ustępując miejsca na nowo zdefiniowanym pojęciom sukcesu i popularności.

Es – „niewidzialna” trzydziestodwulatka zatopiona w bolesnych wspomnieniach, z zapomnianą szufladą pełną słów i melodii i porzuconymi nadziejami. Menadżerka młodszej od siebie, najpopularniejszej wokalistki w kraju, Melodii. Melodia to błękitnowłosa autorka poetyckich utworów, która w bardzo krótkim czasie stała się muzyczną ikoną. Za piękna fasadą sławy i blichtru stoi jednak przejmująca pustka, którą piosenkarka uśmierza licznymi uzależnieniami.

Ich pierwsze niewinne spotkanie na parkingu wytwórni muzycznej nie zapowiada serii nieprzyjemnych zdarzeń. Te natomiast wkrótce zweryfikują ich relację i przyniosą niepokojąca diagnozę.  Chęć spełnienia marzeń przez uwikłane dziewczyny nieuchronnie zbliża je do mrocznego i zatrważającego finału i zdaje się, że nic nie może tego powstrzymać.

Melodia mgieł dziennych. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Multi talent Marty Bijan

Marta Bijan to wszechstronna zaledwie dwudziestoczteroletnia polska artystka z Sosnowca, która od lat z powodzeniem działa na wielu polach kultury i sztuki. Szerszej publiczności dała się poznać w 2014 roku. Dotarła wtedy do finału czwartej edycji programu X Factor, w którym zajęła drugie miejsce. Cztery lata później wydała swój debiutancki album Melancholia będący owocem kontraktu podpisanego z Sony Music Poland.

Oprócz słów i dźwięków jest również miłośniczką dziesiątej muzy. Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową, a w 2019 roku wyreżyserowała krótkometrażowy film z gatunku horroru pt. Luna. Obraz zdobył nominację na SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival. Natomiast na festiwalu SHORT to the Point International Short Film Festival Marta Bijan odebrała za niego nagrodę dla najlepszego młodego reżysera. W tym samym roku wydała również tomik poezji Kwiat wielu nocy.

Powieść Melodia mgieł dziennych z pewnością należy do tych jesiennych premier, na które czekamy z niecierpliwością.

Melodia mgieł dziennych – polecamy

Jeśli poszukujesz lektury, która nie jest wyidealizowanym i przesłodzonym odzwierciedleniem rzeczywistości, zdecydowanie sięgnij po książkę Marty Bijan. Z zarysu fabuły wynika, że autorka wprowadza czytelnika w bardzo ciekawą i niepozbawioną goryczy historię, by wywołać w nim uczucie napięcia i dyskomfortu. Skłonić do refleksji nad swoim własnym życiem i zachęcić do poszukania w sobie ciemnych cząstek tożsamych z demonami prześladującymi główne bohaterki. Lubisz ten rodzaj doznań?

Melodia mgieł dziennych spełni twoje oczekiwania. Przekonaj się o tym już 14 października. Książkę możesz już teraz zamówić w przedsprzedaży, znajdziesz ja tutaj.

Powiązane artykuły:

Wydawnictwo Mova – marka Wydawnictwa Kobiecego