Mniejsze zło Oliviera Norka - zapowiedź Wydawnictwa Mova Mniejsze zło Oliviera Norka

Zapiszcie sobie datę 25 stycznia 2023. Tego dnia premierę będzie miał szokujący i zmuszający do refleksji eko thriller od Wydawnictwa Mova. Wypatrujcie wtedy na półkach księgarni powieści Mniejsze zło Oliviera Norka – policjanta, autora bestsellerowych kryminałów, m.in. książki Kod 93. Pisarz stworzył dzieło nad wyraz sugestywne. Wykreowana przez niego fikcja literacka tak niebezpiecznie zbliża się do rzeczywistości, że każdego czytelnika podczas lektury obleci blady strach.

Mniejsze zło Oliviera Norka na TaniaKsiazka.pl >>

Mniejsze zło Oliviera Norka

Głównym bohaterem thrillera Mniejsze zło Oliviera Norka jest były żołnierz Virgil Solal. Mężczyzna wielokrotnie był świadkiem spustoszenia, jakie w środowisku na całym świecie wyrządzają wielkie korporacje. Doskonale wiedział, że ich działalność odbije się również na jego prywatnym życiu. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że stanie się to tak szybko i będzie takie bolesne. Jego córeczka umiera bowiem na chwilę po narodzinach. Solal nie jest w stanie ani tego zapomnieć, ani wybaczyć. Nie mając nic do stracenia staje na czele radykalnej grupy Greenwar, która dla lepszej przyszłości jest w stanie posunąć się naprawdę daleko.

Żądania organizacji są jasne, konkretne i nienegocjowalne. Domaga się ona wstrzymania wszystkich nowych projektów wydobycia gazu i ropy. Wzywa również do zatrzymania importowania gazu łupkowego. I na koniec żąda natychmiastowego wcielenia w życie projektów odnawialnych źródeł energii, którymi rządzący tak chętnie mamią ludzi przed wyborami.

Chcąc wygrać, trzeba działać

Chcąc przyspieszyć te działania, grupa porywa prezesa spółki naftowej Total, żądając dwudziestu miliardów euro okupu. Greenwar nie zamierzają jednak przeznaczyć tych pieniędzy na prywatne zachcianki. Nie zamierzają wzbogacać się kosztem wielkiej firmy eksplorującej paliwa kopalniane. Pieniądze zamierzają przeznaczyć na znacznie ważniejszy cel. Warunek jest prosty. Jeśli porywacze nie otrzymają pieniędzy, prezes zginie. I to dość przewrotnie, ponieważ uduszony spalinami z jego własnego paliwa.

Walka jest nierówna i wiadomo, że nie obejdzie się bez ofiar. Chcąc udowodnić, w jakim niebezpieczeństwie znalazła się ludzkość, Virgil Solal będzie musiał zabijać. Jego apel publikowany we wszystkich mediach, również społecznościowych przyczynia się do wybuchu zamieszek i protestów w całym kraju. Zwykli ludzie mają go za bohatera i wojownika o lepsze jutro. Policjanci widzą w nim tylko zwykłego mordercę.

Kto jednak tak naprawdę jest zbrodniarzem w tej historii? Po której Wy jesteście stronie? I czy przypadkiem nie jesteście współwinni? Między innymi takie pytania pojawią się w Was w czasie lektury książki Mniejsze zło Oliviera Norka, którą możecie zamówić na tej stronie.

Czytajcie także: