Siedem lat ciemności - nowość Siedem lat ciemności

Thriller psychologiczny Siedem lat ciemności autorstwa południowokoreańskiej pisarki Jeong You Jeong został uznany przez niemiecką gazetę Die Zeit za jedną z dziesięciu najlepszych powieści kryminalnych 2015 roku. Teraz dzięki Wydawnictwu Mova możemy ją przeczytać po polsku w przekładzie Anny Diniejko i Łukasza Janika.Siedem lat ciemności Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Siedem lat ciemności

„Siedem lat ciemności” – niezwykle klimatyczna powieść. Opis nocnego nurkowania w podwodnej wiosce to prawdziwy majstersztyk. Również sposób, w jaki autorka radzi sobie z tematami przemocy domowej, alkoholizmu i niespełnionych marzeń, jest jednocześnie dobitny, jak i niezwykle wrażliwy.

~ The Guardian

Jeong You Jeong w pełnej zwrotów akcji książce Siedem lat ciemności snuje gęstą i mroczną opowieść o Sowonie. Chłopcu, któremu siedem lat wcześniej życie całkowicie wywróciło się do góry nogami. To wtedy po raz ostatni widział ojca, który trafił do więzienia. I odkąd miasteczko, w którym mieszkał, zniknęło z powierzchni ziemi zalane wodą po otwarciu śluzy tamy. W wyniku tych wydarzeń mały Sowon trafiał od jednego krewnego do drugiego i nikt tak naprawdę nie chciał się nim zająć. Szybko się nauczył, że nie ma na kogo liczyć i że musi radzić sobie sam na świece. Wisiało nad nim również widmo tego, że niedługo wszyscy prędzej czy później się dowiedzą, że jest synem mordercy.

Siedem lat po tragicznych wydarzeniach – odnalezieniu w jeziorze zabitego dziecka, w ręce Sowona trafia paczka. Zawartość pakunku odkrywa przed nim tajemnice. Chłopak powoli, jak po nitce do kłębka podąża w kierunku rozwiązana zagadki. Odkrywa prawdę, jak doszło do śmierci dziecka. Okazuje się, że ta prawda wcale nie jest taka oczywista, a na pewno nie taka, jak wszyscy zakładali.

Czytając Siedem lat ciemności z pewnością będziecie odczuwali niepokój. Będziecie bowiem świadkami odkrywania przez głównego bohatera historii swojej rodziny. Sowon przypomina sobie okrutne akty przemocy i próbuje zrozumieć niedopowiedzenia, które przyczyniły się do tragedii. Powieść ta nie jest tylko dobrze skonstruowanym thrillerem psychologicznym. To także skrupulatny i chwilami wręcz brutalny obraz systemu, w którym żyjemy wszyscy.

>> Czytaj darmowy fragment książki <<

Siedem lat ciemności możecie zamówić w tym miejscu.

Czytaj także: