Nagle trup! Nowa komedia kryminalna Marty Kisiel

Myślicie, że praca w wydawnictwie to wyłącznie nudne przedzieranie się przez sterty papierów? Marta Kisiel udowodni Wam, że się mylicie. Już niedługo w księgarniach pojawi się Nagle trup – nowa komedia kryminalna autorki Małego Licha.

Nagle trup! Nowa komedia kryminalna Marty Kisiel

Nagle trup – nowa komedia kryminalna Marty Kisiel

W wydawnictwie JaMas każdy pracownik siedzi zakopany w robocie po same uszy, w związku z czym nikt nie ma czasu poświęcić uwagi nowemu praktykantowi. Sprawa jest jednak o tyle skomplikowana, że rzeczony praktykant zgłasza właśnie niecodzienne znalezisko, a mianowicie świeże zwłoki Pawła Chojnowskiego, czyli redaktora współpracującego. Młody nieszczęśnik natknął się na nie w toalecie.

Na reszcie pracowników zgłaszany problem nie robi jednak żadnego (i oczekiwanego) wrażenia. Ojca dyrektora pochłaniają bowiem ciasteczka, a dział redakcji mierzy się z rękopisem grozy. Z kolei kierowniczkę interesuje wyłącznie dotarcie do wyczekiwanej i jakże zasłużonej emerytury. Szef promocji ma natomiast zadanie specjalne, któremu żaden trup przeszkodzić nie może: musi wykreować bestseller momentalny.

W sam środek tego armagedonu wkraczają zdezorientowani policjanci, których zadaniem jest ustalenie przyczyny i sprawcy popełnionej zbrodni. Byle szybko! Męski trup na sedesie nie może wszak przyćmić premiery rzeczonego bestsellera! Zwłaszcza że jego autorką jest była komendantka policji w swej własnej imponującej osobie.

Marta Kisiel jest mistrzynią humoru, która doskonale odnalazła się w zbrodni, a w zbrodni tej znalazła kopalnię humoru. Ku przestrodze wszystkim marzącym o pracy w wydawnictwie – z tą dawką szajby Kisiel zupełnie nie przesadzała, choć zwykle występuje kojący niedobór trupów.

Aneta Jadowska

Marta Kisiel Nagle trup

Nagle trup Marty Kisiel – kiedy premiera książki?

Premiera książki Nagle trup jest zaplanowana na 18 maja 2022 r.

Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Mięta.

Najnowszą komedię kryminalną Marty Kisiel możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: