Nagroda Wielkiego Kalibru 2020 - długa lista nominowanych

18 maja poznaliśmy długą listę książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2020. To wyjątkowo dużo, bo aż 17 najlepszych polskich kryminałów i powieści sensacyjnych, jakie w minionym roku trafiły na półki księgarń.

Nagroda Wielkiego Kalibru 2020 - długa lista nominowanych

Nagroda Wielkiego Kalibru 2020

Wyróżnienie od 2004 roku przyznaje Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji Trup w szafie wraz z Instytutem Książki. Jesteście ciekawi, czyje książki mają szansę na znalezienie się w ścisłym finale? Dwóch autorów ma na to większe szanse, ponieważ wśród 17 nominowanych książek są po dwie powieści Jakuba Szamałka i Tomasza Duszyńskiego.

Długa lista nominowanych – kto ma szansę na miejsce w finałowej siódemce?

O tym, kto w tym roku dostanie pamiątkową statuetkę, zdecyduje Kapituła Nadrody Wielkiego Kalibru 2020. W tegorocznym składzie są: prof. Zbigniew Mikołejko (przewodniczący), prof. Anna Gemra, prof. Inga Iwasiów, dr Anna Marchewka, prof. Małgorzata Omilanowska oraz Grzegorz Sowula.

W tym roku laureata poznamy w dopiero w listopadzie

Już 22 czerwca poznamy finałową siódemkę powieści. Z kolei o tym, kto zostanie tegorocznym laureatem, dowiemy się 7 listopada podczas uroczystej gali we Wrocławiu. Finalistów Nagrody Wielkiego Kalibru co roku poznajemy podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław. W poprzednich latach festiwal odbywał się na początku lata, w tym roku z powodu pandemii, impreza została przełożona na jesień.

Zwycięzca oprócz statuetki dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. złotych, której fundatorem jest Pan Jacek Sutryka Prezydenta Miasta Wrocławia.

Przypominamy, że w zeszłym roku Wielki Kaliber powędrował do Roberta Małeckiego za Skazę. Najnowsza książka pisarza – Wada – ma szansę na zdobycie tegorocznego wyróżnienia.

Powiązane artykuły: