Ogień krzyżowyOgień krzyżowy – taki tytuł nosić będzie najnowsza książka autorstwa Nancy Kress. Tym, którzy mogli przegapić owo nazwisko w gąszczu literatury przypominamy, że jest to dobrze znana polskim czytelnikom pisarka science fiction. Serca odbiorców podbiła trylogią pt. Żebracy, która została stworzona na podstawie wielokrotnie nagradzanych opowiadań. Później ponownie zrobiło się o niej głośno, kiedy wydała serię Prawdopodobieństwo. Warto również wspomnieć, że Kress tworzy pod pseudonimem – Anna Kendall. I właśnie pod tym nazwiskiem ukazał się jej młodzieżowy cykl fantasy pt. Kroniki Duszorośli.

Nancy Kress i najnowsza powieść

Ogień krzyżowy ma rozpocząć kolejną serię o charakterze science fiction, której tytuł brzmi Crossfire. Z wstępnych zapowiedzi polskiego wydawcy powieść w sprzedaży ma pojawić się już 7 lutego 2017 roku. Fani więc nie są zmuszeni czekać zbyt długo.

A o czym opowiada sama książka? Akcja powieści dzieje się na odległej planecie, na której osiedla się grupa ziemskich kolonistów. Jak się wkrótce okazuje, ludzie to nie jedyne istoty zajmujące owy teren. Przybysze odkrywają, że planetę zamieszkują również nieliczni i dość prymitywni, humanoidalni obcy. Wokół nich unosi się tajemnica, która już niedługo zaważy nie tylko na losach kolonistów, ale także całej ludzkości.

Obok macie okazję zapoznać się z projektem okładki, w jaką przyodziana będzie najnowsza powieść. Trzeba przyznać, że wygląda zachęcająco. Przypominamy, że książka polską premierę będzie miała miejsce 7 lutego 2017 roku. Tymczasem wszystkich czytelników zachęcamy do zapoznania się z trylogią Kroniki Duszorośli, której tomy przedstawiamy poniżej:

Na drugą stronę, tom I.

Nadejście mrocznej mgły, tom II.

Jasny i straszliwy miecz, tom III.

Gorąco polecamy!