Książki dla młodzieżyZapowiedzi i nowości

Nastolatki też nie mają lekko – książka dla młodzieży o trudach dorastania

Nastolatki też nie mają lekko - książka dla młodzieży o trudach dorastania Nastolatki też nie mają lekko

Rodzice dorastających ludzi doskonale wiedzą, jak trudno czasem do nich dotrzeć. Jak bardzo trzeba się nagimnastykować, by dowiedzieć się, co im w duszy gra. Z doświadczenia wiedzą, że ich dzieci mają mnóstwo dylematów, rozterek i problemów, które w danym momencie wydają im się nie do przejścia. Jeśli nie chcą rozmawiać, warto podsunąć im odpowiednią literaturę, która porusza interesujące ich zagadnienia. W ten sposób mogą utożsamić się z bohaterami książek i odnaleźć recepty na swoje zgryzoty. Nastolatki też nie mają lekko z pewnością jest jedną z takich godnych polecenia publikacji, która już w styczniu pojawi się na półkach księgarni. To poruszająca historia o osamotnieniu, trudach samoakceptacji i dorastaniu w świecie, który zupełnie nie przypomina bajki.

Nastolatki też nie mają lekko na TaniaKsiazka.pl >>

Nastolatki też nie mają lekko

Nastolatki też nie mają lekko autorstwa Mai Szaneckiej-Żołdak to kolejna książka z serii Nastoletnie Problemy z Wydawnictwa Skrzat, skierowanej do dzieciaków borykających się z problemami dojrzewania. Przeznaczona dla czytelników w wieku od dwunastego roku życia dotyka problemów, z którymi na co dzień mierzy się wielu młodych ludzi.

Głównymi bohaterami są Mikołaj, Tamara i Blanka. Chłopak ma piętnaście lat, tylko jednego bliskiego kolegę, wyjątkowy dryg do matematyki i nadwagę, która wpędza go w kompleksy. To jednak niejedyny jego problem. Rodzice, którzy są po rozwodzie, kompletnie nie mogą się ze sobą dogadać. Nieustannie walczą, poświęcając znacznie więcej uwagi sobie, niż synowi. Przez to ten coraz mocniej czuje się postacią drugoplanową w ich życiu.

Mikołaj dojeżdża do szkoły razem z Tamarą i ten wspólnie spędzony czas owocuje głębszą znajomością. Dziewczyna, podobnie jak on, jest outsiderką, jednak zupełnie nie interesuje jej granie roli ofiary losu. Mimo że Mikołaj zbliża się do Tamary i bardzo lubi jej słuchać, jest wpatrzony w zupełnie inną dziewczynę. Blankę, najładniejszą dziewczynę w klasie. Gdy ta niespodziewanie zaczyna z nim korespondować, jego życie automatycznie staje się bardziej kolorowe. Czy Blanka na pewno ma wobec niego dobre intencje? Czy Tamarze uda się przekonać Mikołaja, by inaczej patrzył na świat? I jakie skutki niesie ze sobą poczucie odrzucenia?

***

Książkę Nastolatki też nie mają lekko od stycznia możecie łapać na tej stronie.

Czytajcie także: