Książki o dojrzewaniu - zestawienie. 7 poradników dla nastolatków

Dorastanie to wyzwanie! Pojawia się dużo zmian w ciele, hormony i emocje szaleją i potrafią zrobić w głowie niezły mętlik. A do tego kontakty z innymi ludźmi wchodzą na całkiem nowe poziomy. Macie naście lat i szukacie odpowiedzi na pytania związane z dorastaniem? A może ktoś Wam bliski wkracza w nastoletni okres? Jeśli tak koniecznie zobaczcie książki o dojrzewaniu – zestawienie 7 poradników dla nastolatków, które znajdziecie w tym artykule.Książki o dojrzewaniu - zestawienie. 7 poradników dla nastolatków

Książki o dojrzewaniu – zestawienie. 7 poradników dla nastolatków

Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania Izabela Jąderek

Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania 
Izabela Jąderek

Książka zarówno dla dziewczyn jak i chłopaków. Dowiecie się z niej, w jaki sposób i dlaczego zmieniają się Wasze ciała. Przeczytacie o relacjach z ludźmi, o pierwszych związkach, seksie i antykoncepcji.

Znajdziecie tu informacje na temat stawiania granic i mówienia „nie”. Autorka zwróci też Waszą uwagę na internet – na co uważać, by korzystaniem z sieci nie zrobić krzywdy sobie lub komuś innemu.

Link do książki: Zmieniam się >>

Chłopackie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu Ellen St kken-Dahl Nina Brochmann

Chłopackie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu
Nina Brochmann Ellen Stokken Dahl

Chłopaki! Jak sam tytuł wskazuje, jest to propozycja dla Was.

W tej książce znajdziecie odpowiedzi na pytania o zmieniające się ciało i szalejące emocje. Kiedy rośnie broda, jak zmieniają się narządy płciowe, jak radzić sobie ze złamanym sercem – to tylko część poruszonych tematów.

Link do książki: Chłopackie sprawy >>

 

Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu Nina Brochmann Ellen Stokken Dahl

Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu
Nina Brochmann Ellen Stokken Dahl

Dziewczyny! Ten przewodnik to z kolei książka napisana z myślą o Was.

Przeczytacie w nim o zmianach w Waszych ciałach i emocjach. Znajdziecie odpowiedzi na naturalnie pojawiające się pytania, które czasem trudno jest zadać komuś wprost. 

Link do książki: Dziewczyńskie sprawy >>

Miesiączka. Chcę wiedzieć! Pierwszy poradnik każdej dziewczyny Anna Salvia Torrón Cristina

Miesiączka. Chcę wiedzieć! Pierwszy poradnik każdej dziewczyny
Anna Salvia Torrón Cristina

Poradnik dla dziewczynek, które albo mają pierwszy okres przed sobą, albo właśnie zaczęły miesiączkować.

Dowiecie się z niego, jak wygląda cykl i w jaki sposób różne jego fazy mogą wpływać na Wasze samopoczucie. Przeczytacie w nim o bólu, podpaskach, higienie i trosce o samą siebie. To warto wiedzieć!

Link do książki: Miesiączka. Chcę wiedzieć! >>

Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności Nicola Morgan

Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności
Nicola Morgan

Kiedy z różnych stron otaczają – a nawet osaczają – nas obrazki przedstawiające perfekcyjne ciała, nienaganne sylwetki i idealne twarze, łatwo zgubić rozeznanie.

Ta książka przypomni Wam o tym, że każde ciało jest inne, niedoskonałe i… piękne! W przewodniku przeczytacie także, jak zmienia się ciało oraz dowiecie się więcej o orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.

Link do książki: Body Positive >>

Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić Dean Burnett

Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić
Dean Burnett

Trudno Wam złapać dobry kontakt z rodzicami? Czepiają się ciągle o bałagan w pokoju? Narzekają na granie i siedzenie na smartfonie albo konsoli? Ciągle coś im nie pasuje?

Dzięki tej książce dowiecie się, czemu czasem tak trudno dogadać się z rodzicami. Autor pisze o tym, skąd biorą się różne trudne emocje, gwałtowne reakcje i wyjaśnia, jak poprawić relacje. Duży ułatwiacz życia!

Link do książki: Dlaczego rodzice tak cię wkurzają >>

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem Przemek Staroń

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem
Przemek Staroń

Przemek Staroń poprosił licealistów o zapisanie na kartkach dręczących ich rozterek i wątpliwości. Potem odpowiedział na wszystkie zadane pytania, pokazując rozwiązania różnych problemów. I zrobił to nie tylko z humorem, ale też odniósł się do znanych filmów, książek i gier. Dzięki temu czytanie tej książki jest łatwe i przyjemne.

Mierzycie się z dużą presją, stresem, lękiem i niepokojem? Ta książka może Wam pomóc. Dzięki niej przekonacie się, że nie jesteście osamotnieni w mierzeniu się z trudnościami, a ze znacznej większości kłopotliwych sytuacji można wyjść na prostą!

Link do książki: Szkoła bohaterek i bohaterów >>

 

Zobacz także: