Almond Won-Pyung Sohn - koreański bestseller we wrześniu w księgarniach

Jednego chłopca emocje przytłaczają, nie umie sobie z nimi poradzić, więc bywa agresywny. Drugi — nie czuje prawie nic. Czy mogą sobie pomóc? Almond to uznana przez krytyków powieść o dorastaniu, trudnościach i przyjaźni. Jej autorką jest południowokoreańska pisarka i reżyserka Won-Pyung Sohn. Polskie wydanie książki pojawi się w księgarniach już pod koniec września. Dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?

Almond Won-Pyung Sohn - koreański bestseller - premiera książki już we wrześniu!

Almond od Won-Pyung Sohn — koreański bestseller

Won-Pyung Sohn za pośrednictwem swojej powieści zabiera czytelników do świata pełnego trudności, sprzeczności i niełatwych decyzji.

Ciało migdałowate to ośrodek mózgowy, który odpowiada m.in. za pamięć emocjonalną i zachowanie. U Yunjae ciało migdałowate od początku nie działało prawidłowo. Chłopiec cierpi na aleksytymię, zatem nie odczuwa niektórych emocji, zwłaszcza złości i strachu.

Przez całe życie Yunjae w kwestii emocji miał oparcie w mamie i babci. Kochające kobiety upstrzyły dom kolorowymi samoprzylepnymi karteczkami z radami dotyczącymi choćby tego, kiedy podziękować, kiedy się ukłonić, a kiedy uśmiechnąć.

Almond Won-Pyung Sohn - koreański bestseller nie tylko dla młodzieży

Dojmujące samotności

Wszystko zmienia się w szesnaste urodziny chłopca. Tuż przed Bożym Narodzeniem jego życie rozpada się na kawałki. Mama i babcia stają się ofiarami barbarzyńskiej przemocy.

Yunjae musi uporać się z własnym światem, który zachwiał się w posadach. Sytuacji nie poprawia pojawienie się w szkole nowego ucznia — Gona, bo ten wybrał Yunjae na kozła ofiarnego.

Gon jest porywczy, nie umie panować na emocjami, zwłaszcza nad gniewem. Znęca się nad Yunjae. Tylko zaskakują go beznamiętność i spokój, z jakimi ten znosi wszystkie razy i upokorzenia. O dziwo między chłopakami rodzi się relacja, która nie opiera się na przemocy, a na chęci wzajemnego zrozumienia.

Przyjaźń może zmienić życie

Yunjae jest zaciekawiony tym, jak intensywnie Gon czuje. Toteż ma nadzieję, że obserwując chłopaka, nauczy się tego, jak doświadczać i przeżywać emocje. Z kolei Gona pociąga spokój Yunjae. Chce znaleźć w nim ukojenie dla negatywnej emocjonalnej burzy, jaką cały czas nosi w sobie.

Kiedy jeden z nich znajdzie się w niebezpieczeństwie, drugi mimo swoich ograniczeń zrobi wszystko, by pomóc.

Książka Almond pojawi się w księgarniach 29 września. To pełna emocji i czułej wrażliwości powieść nie tylko dla młodzieży.

Wcześniej Almond można zamówić ją w ramach przedsprzedaży w tym miejscu. Polskie wydanie trafi do czytelników za pośrednictwem wydawnictwa MOVA.