HorrorZapowiedzi i nowości

Mexican Gothic Silvii Moreno-Garcii. Tajemnice, mrok i szaleństwo

Lubicie podróżować cztelniczo po różnych zakątkach świata? W takim razie co powiecie na niepokojący spacer po Wyskokom Dworze, tajemniczej rezydencji na meksykańskiej prowincji. Hipnotyzująca powieść grozy wyróżniona w plebiscycie Goodreads Choice Award 2020 — Mexican Gothic Silvii Moreno-Garcii właśnie pojawiła się w księgarniach.

Mexican Gothic Silvii Moreno-Garcii - meksykański horror

Mexican Gothic Silvii Moreno-Garcii

Jakie tajemnice skrywa Wysoki Dwór, meksykańska rezydencja Doyle’ów?

…on próbuje mnie otruć. Ten dom trawi choroba, cuchnie tu zgnilizną, roi się od wszelkiego zła, tchnie okrucieństwem. Próbuję pozostać przy zdrowych zmysłach, odtrącić to plugastwo, ale nie potrafię i zdarza się, że tracę poczucie czasu, rwą mi się myśli. Proszę. Proszę. Są okrutni i podli, nie pozwalają mi odejść […]

Lata 50. ubiegłego wieku, młodziutka Noemí Taboada właśnie została najnowszą gwiazdką socjety, a dziewczynie ten status bardzo odpowiada. Jednak kiedy ojciec przekazuje jej niepokojący list od kuzynki, dziewczyna musi zrezygnować z przyjęć i flirtów, żeby odwiedzić młodą mężatkę i poznać odpowiedź na pytanie: co się właściwie dzieje z Cataliną. Czy kuzynka oszalała?

Zatem Noemi jedzie do położonego na odludziu Wysokiego Dworu. To stare, mroczne domostwo jest rodową siedzibą Virgila Doyle’a, męża Cataliny. Fortuna jego rodziny wyrosła z górniczego imperium.

Wkrótce po przyjeździe Noemi zaczynają dręczyć niepokojące koszmary. Są pełne śmierci i krwi.

Wyskoki Dwór skrywa mnóstwo rodzinnych tajemnic. Historia Doyle’ów to nie tylko sukces i bogactwo, ale też mrok, przemoc i szaleństwo. Dodatkowo Noemi szybko zda sobie sprawę z tego, że opuszczenie tego miejsca, może okazać się niezwykle trudne, być możne nawet niemożliwe.

Mexican Gothic Silvii Moreno-Garcii - Goodreads Choice Award 2020

Współczesna powieść gotycka

Lovecraft w połączeniu z siostrami Brontë w Ameryce Łacińskiej. – The Guardian

Nowy klasyk gatunku… Pociągający i przerażający, niejednoznaczny i piękny. – Chicago Review of Books

Mexican Gothic Silvii Moreno-Garcii to całkiem udana wariacja na temat klasycznej powieści gotyckiej. Toteż autorka buduje duszny, ponury klimat. Historia, przez którą prowadzi czytelnika, niepokoi i trzyma w napięciu. Silnym mężczyznom z rodu Doyle’ów przeciwstawia młodziutką, ale zdeterminowaną, bystrą i upartą dziewczyną. A całość zasnuwa mgłą szaleństwa i tajemnicy.

To książka dla czytelników o mocnych nerwach. Jeżeli lubicie powieści grozy, to warto po nią sięgnąć, tym bardziej że zbliża się Halloween 😉.

Książka miała premierę 13 października. Możecie ją znaleźć tutaj: Mexican Gothic, Silvia Moreno-Garcia.

Sprawdź też: