Lato utraconych Anny Kańtoch - kontynuacja Wiosny zaginionych

Lato za pasem! Jeśli na wakacyjne miesiące szukacie lektury z dreszczykiem emocji, sięgnijcie po Lato utraconych Anny Kańtoch. Najnowszy kryminał wielokrotnie nagradzanej autorki to kontynuacja pierwszej części trylogii o policjantce Krystynie Lesińskiej. Jakie mroczne tajemnice kryją się w górach?

Lato utraconych Anny Kańtoch - kontynuacja Wiosny zaginionych

Lato utraconych Anny Kańtoch

Lato utraconych to fabularny powrót do przeszłości głównej bohaterki Wiosny zaginionych, policjantki Krystyny Lesińskiej.

W wakacje 1999 roku w starej leśniczówce niedaleko Rudnika morderca zaatakował pięcioosobową rodzinę. Z życiem jako jedyne uchodzi najstarsze z dzieci, nastoletni Kuba. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że chłopak jest odnalezioną zaledwie kilka miesięcy wcześniej ofiarą porwania. 12 lat przed tragicznymi wakacjami Kuba zaginął nad Czarnym Stawem Gąsienicowym. Dlaczego zło prześladuje chłopca?

Krystyna, jako specjalistka od nieoczywistych spraw, zostaje przydzielona do prowadzenia śledztwa. Czuje, że musi się wykazać, udowodnić, że jest jeszcze w stanie pracować i że jeszcze nie czas, by odejść ze służby. Zadania z pewnością nie ułatwiają jej osobiste tragedie: niedawna, nagła śmierć męża i wciąż niewyjaśnione zaginięcie brata.

Premierę Lata utraconych zaplanowano na 2 czerwca 2021 r. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Najnowszy kryminał Anny Kańtoch znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Anna Kańtoch Lato utraconych

Trylogia o Krystynie Lesińskiej

Lato utraconych to drugi tom najnowszej trylogii Anny Kańtoch. Pierwsza część serii, czyli Wiosna zaginionych, została wyróżniona w czasie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Anna Kańtoch otrzymała za nią Nagrodę Wielkiego Kalibru, przyznawaną autorom najlepszych powieści kryminalnych. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w tym miejscu.

Warto wspomnieć o tym, że Anna Kańtoch zdobyła uznanie nie tylko za twórczość osadzoną w gatunku kryminału. Pisarka jest także laureatką najważniejszych nagród w dziedzinie fantastyki. Pięciokrotnie otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla (w tym za trylogię Przedksiężycowi), w dorobku ma również Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego.

Sami widzicie, że Anna Kańtoch to wszechstronna pisarka. Jeśli chcecie zagłębić się w jej twórczości, książki jej autorstwa znajdziecie pod tym linkiem.

Anna Kańtoch Wiosna zagubionych Lato utraconych

Zobacz także: