Książki świąteczne z dreszczykiem

Nie tylko fani powieści obyczajowych mogą zatopić się w świątecznych lekturach. O świętach można napisać nie tylko powieść słodką i romantyczną, ale też taką gdzie leje się krew, a trup sieje się gęsto. To właśnie udowadniają autorzy! Zapraszam Was do przeczytania artykułu. I dla Was i dla siebie przygotowałam książki świąteczne z dreszczykiem.

 

Książki świąteczne z dreszczykiem kupisz tutaj >>Cicha noc Małgorzata Rogala

Podczas przyjęcia, na którym świętowano sukces reality show „Nowe życie”, został zamordowany reżyser programu. Wszystko wskazuje na to, że zabójcą jest ktoś z uczestników imprezy. Do rozwiązania sprawy przydzielona zostaje Agata Górska. Mimo problemów ze zdrowiem robi wszystko, żeby spełnić oczekiwanie przełożonego – sprawca ma być ujęty przed świętami! Tymczasem Sławek Tomczyk wyjeżdża na szkolenie do Budapesztu. Jednak gdy dowiaduje się o uprowadzeniu swojej siostry, błyskawicznie wraca do Polski. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Czy to możliwe, żeby zniknięcie Kingi i sprawa, nad którą pracuje Agata, były ze sobą powiązane?

Książki świąteczne z dreszczykiem kupisz tutaj >> Cicha noc – świąteczne opowiadania kryminalne

Magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia szczególnie sprzyja wszelkiego rodzaju tajemnicom i niezwykłym wydarzeniom. Właśnie dlatego autorzy kryminałów tak często umieszczają akcję swoich książek w świątecznej scenerii. Książka, którą trzymasz w ręku, zawiera najciekawsze świąteczne opowiadania kryminalne pióra zarówno wybitnych pisarzy, jak i mało znanych, a nawet zapomnianych autorów. Wszystkie te utwory łączy wyjątkowa atmosfera świąt, misternie skonstruowana zagadka i niespodziewane rozwiązanie.

Zabójcze święta – świąteczne opowiadania kryminalne

Książki świąteczne z dreszczykiem kupisz tutaj >>
Dziesięcioro polskich pisarzy specjalizujących się w kryminałach, thrillerach i horrorach połączyło siły, tworząc zbiór opowiadań o mrocznej, niebezpiecznej i groźnej stronie Bożego Narodzenia. Swoje przerażające historie potrafią jednak ubarwić odrobiną dystansu do trudnej i skomplikowanej rzeczywistości, a także poczuciem humoru. Książka może być idealnym prezentem świątecznym dla miłośnika literatury kryminalnej, mimo że nie należy do klasycznych podarunków pod choinkę. Takiego dzieła jeszcze na polskim rynku wydawniczym nie było i właśnie to czyni je zupełnie wyjątkowym.

Książki świąteczne z dreszczykiem… i nutką humoru 🙂

Książki świąteczne z dreszczykiem kupisz tutaj >> Świąteczny dyżur  Adam Kay

Idą święta, gęsi przybierają na wadze. Prawie półtora miliona lekarzy i pielęgniarek zatrudnionych przez NHS będzie musiało stawić się w pracy także w Boże Narodzenie. Świąteczny dyżur to list miłosny do wszystkich tych, którzy spędzają ten najpiękniejszy czas w roku na pierwszej linii frontu publicznej służby zdrowia, wyciągając zaklinowane bobasy i bombki z różnych otworów ciała pacjentek. Zabawne, wzruszające i wciągające opowieści z życia młodego lekarza, które rozgrywają się w najtrudniejszym dla personelu medycznego okresie w roku.Dzięki tym dwudziestu pięciu świątecznym studiom przypadku – intrygującym, szokującym, niezwykłym – brytyjska opinia publiczna będzie mogła w końcu docenić niezauważane zazwyczaj poświęcenie herosów z NHS.

 

I jak? Wpadło coś wam w oko? Kryminał, opowiadania z dreszczykiem i dziennik lekarza, który pracuje w święta. Jak dla mnie to idealne lektury na zimowe wieczory. Sama chętnie sięgnę po te właśnie książki. Nie każdy z nas lubi powieści obyczajowe, dlatego kryminały z wątkiem świątecznym to propozycje idealne fanów książek z nutką grozy.

Zimowe wieczory są idealne na czytanie, dlatego mam nadzieję, że każdy znajdzie idealną lekturę, która ogrzeje, albo jak kto woli jeszcze bardziej zmrozi. Autorzy nas rozpieszczają więc mamy w czym wybierać i przebierać!