Nagroda Wielkiego Kalibru 2021 - laureatka to Anna Kańtoch!

Za nami Nagroda Wielkiego Kalibru 2021 – laureatka to Anna Kańtoch! W ubiegły weekend w czasie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala, na której rozdano nagrody. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Nagroda Wielkiego Kalibru 2021 - laureatka to Anna Kańtoch!

Nagroda Wielkiego Kalibru 2021 – nagrodzeni

Jeszcze raz gratulujemy tegorocznej laureatce Nagrody Wielkiego Kalibru Anna Kańtoch 👏

Anna Kańtoch odebrała za „Wiosnę…

Opublikowany przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału Niedziela, 30 maja 2021

Nagroda Wielkiego Kalibru 2021 – laureatka to Anna Kańtoch

Nagrodę główną w wysokości 25 tysięcy złotych, ufundowaną przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, oraz pamiątkową statuetkę otrzymała Anna Kańtoch za Wiosnę zaginionych, wydaną nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Jury konkursowe decyzję o przyznaniu wyróżnienia właśnie Annie Kańtoch podjęło jednogłośnie.

Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru

Z kolei Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru w tym toku trafiła w ręce Tomasza Duszyńskiego. Pisarz otrzymał okolicznościową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5000 złotych, ufundowaną przez telewizję Crime+Investigation Polsat.

Związany z Wrocławiem autor został doceniony za powieść pod tytułem Glatz. Kraj Pana Boga. To kryminał w stylu retro, którego akcja toczy się w 1921 roku w okolicach Kłodzka.

Książkę Glatz. Kraj pana Boga znajdziecie W TYM MIEJSCU >>.

Nagroda Specjalna im. Janiny Paradowskiej

Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej (roczną prenumeratę Polityki) otrzymał Olgierd Hurka za powieść Znamię. Jury doceniło dojrzałość debiutującego pisarza, podkreśliło także zawarte w powieści bogactwo specjalistycznej wiedzy o prawniczo-korporacyjnym świecie.

Wyróżnioną książkę Znamię Olgierda Hurki znajdziecie TUTAJ >>

Anna Kańtoch Wiosna Nagroda Wielkiego Kalibru 2021

Wiosna zaginionych Anny Kańtoch

Nagrodzony Wielkim Kalibrem kryminał Wiosna zaginionych to pierwsza część trylogii o emerytowanej policjantce, Krystynie Lesińskiej.

Kobieta musi na nowo zmierzyć się z tragedią z przeszłości. Pięćdziesiąt lat temu na wycieczce studenckiej zaginął jej brat. Odnaleziono ciała trojga innych studentów, jedna osoba wróciła. Tą osobą był Jacek, którego Krystyna niespodziewanie spotyka po latach na swoim osiedlu. Emerytowana funkcjonariuszka postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia na własną rękę. Czy uda jej się odkryć prawdę?

Wiosnę zaginionych znajdziecie TUTAJ >>.

Niech Waszej uwadze nie umknie fakt, że w księgarniach pojawił się już drugi tom trylogii, czyli Lato utraconych. Znajdziecie go W TYM MIEJSCU >>.

Zobacz także: